Yenişehir’de KPSS genel yeniden programı başladı

abbas

Global Mod
Global Mod
Mersin Yenişehir Belediyesinin, PEGEM Akademi iş birliğiyle Kamu İşçisi Seçme İmtihanı (KPSS) adaylarına verdiği fiyatsız genel tekrar programı eğitimleri başladı. Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde verilen eğitimlere adaylar ağır ilgi gösterdi.

Mersin Yenişehir Belediyesi, 18 Eylül Pazar günü yapılacağı açıklanan KPSS için imtihana girecek adayları yalnız bırakmadı. Genel yetenek-genel kültür ve eğitim bilimleri alanlarında verilen Türkçe, tarih, coğrafya, vatandaşlık, gelişim psikolojisi, öğretim prosedür ve teknikleri, ölçme ve kıymetlendirme ile program geliştirme ve öğrenme stratejisi eğitimi ile adaylar imtihan öncesi genel tekrar yapma bahtı yakalıyor. Uzman eğitmenler tarafınca verilen eğitimlerle adaylar eksikliklerini de giderirken, ayrıntılarını de tazeliyor.

Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit de eğitimlerin ikinci gününde adaylarla buluştu. Yenişehir Belediyesi olarak tüm gençlerin yanında olduklarını vurgulayan Lider Özyiğit, “ Önümüzdeki ay yapılacak KPSS’de her birinizin en düzgün puanı almasını diliyorum. Güç bir müddetç geçirdiniz. bundan evvelki imtihanda yapılan usulsüzlükler maalesef hala hafızalarda. Lakin onu geride bırakmalı ve imtihana yüksek konsantrasyonla en yeterli biçimde hazırlanmalısınız. İmtihan öncesi sizlere takviye olabilmek hedefiyle PEGEM Akademi ile bir arada hızlandırılmış eğitim programı hazırladık. Umarım en uygun biçimde yarar alırsınız. PEGEM Akademiye de duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. İmtihanda sizlere muvaffakiyetler diliyorum.” diye konuştu.

Hızlandırılmış eğitimlerin kendileri için verimli olacağını lisana getiren adaylar da dayanaklarından dolayı Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit’e teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı