1976’nın silahşörlerinin tahmini “Günahkar 1 numara ve İtalya hala Davis Kupası’nın kraliçesi”

achievable

New member
Jannik Sinner şu anda dünya tenisinde “fiilen” 1 numara ve İtalya, 2023 Davis Kupası zaferinin ardından bunu gelecekte tekrarlayabilir. Bu, İtalyan tenisinin büyüklerinin kararı: Adriano Panatta’dan Corrado Barazzutti’ye, Paolo Bertolucci’den Tonino Zugarelli’ye. 1976’daki başarının kahramanları, dün bayrağı Sinner liderliğindeki milli takıma devretti; çeyrek finalden Avustralya’ya karşı oynanan finale kadar sansasyonel bir performans sergilediler. Güney Tirol’lü oyuncu sıralamada birinci sırayı hedefleyebilir mi? Rai Radyo Anch’io Sport’tan Barazzutti, “Şu anda oynama şekli nedeniyle zaten dünyada 1 numara. Oldukça hızlı bir şekilde olacak, gelecek yılın sonunda zaten bir numara olabilir” diyor Radyo 1. “Bir yılda, en fazla iki yılda dünyanın bir numarası olabilmesi için tüm koşullar mevcut. Alcaraz ile burası için yarışacak bana kaçınılmaz geliyor. Bir de öne çıkan Rune var. Ama Kesinlikle çok hızlı bir şekilde dünyanın 1 numarası olacak.”

“Bunun artık Davis Kupası olmadığı, ancak bunu salon takımları dünya şampiyonası olarak tanımladığım göz önüne alındığında, çocuklar çok iyiydi ve yalnızca alkışı hak ediyorlardı. Açıkçası Sinner kapak adamı ama çok güçlü bir ekibimiz varRusya ile birlikte dünyanın en iyisi, ancak bilinen nedenlerden dolayı oynayamıyor ve kendisi de çok genç. Önümüzdeki birkaç yıl içinde Davis’ten daha fazlasını kazanacağımızı düşünüyorum”, diyor Bertolucci Adnkronos’a.

“Zamanımızda Davis Kupası’nın daha popüler olduğunu, en iyilerimizin oynadığını ve bunun bir Grand Slam olarak kabul edildiğini inkar etmenin faydası yok, şimdi her şey değişti ama bu, tam anlamıyla kazanan çocuklarımızdan hiçbir şey eksiltmiyor.” Liyakat”, diye ekliyor İtalyan Davis Kupası’nın eski oyuncusu ve kaptanı.

“Sinner artık kalite açısından bir sıçrama yaptı ve bu da onu dünyanın ilk 3’üyle aynı seviyede oynamaya yöneltti; hala son bir adıma ihtiyacı var: Slam kazanmak ve eminim ki 2024’te bile başarıya ulaşacaktır. Sonego’ya çok teşekkür etmeliyim çünkü Eylül ayında Jarry’ye karşı Şili’ye karşı kazandığı başarı ile bizi Malaga’ya götürdü ve İspanya’da mükemmel bir çiftler oyuncusu olduğunu kanıtladı.Son gelen Arnaldi, Finalde olması ve Sinner’ın işini kolaylaştırarak sahaya 1-0 önde çıkmasını sağlaması” diye ekliyor.

“Musetti belki de tek uyumsuz notadır. Sezonu kötü bir şekilde bitirdi ama çok yetenekli ve önümüzdeki yıllarda baş karakter olarak geri dönecek. Unutmayalım ki Berrettini var, eğer fiziksel durumu iyi olursa, özellikle kapalı alanda, tekler ve çiftlerde herkes için kırılması çok zor bir ceviz olur”, diye bitiriyor Bertolucci.

Zugarelli’ye göre Sinner “1 numaraya layık olduğunu zaten kanıtladı. Üstelik hepimizin bildiği gibi fizyolojik olarak Djokovic’in kaderinde düşüş var çünkü bu çok açık. Ancak bana göre tenisin zirvesi çok düz bir hal alıyor: Medvedev, Alcaraz, Rune ve Sinner çok yakınlar ve arkasında Shelton gibi çok iyi oynayan ve büyüyen başkaları var.”

“Birinci sıra çok değişecek, gelecekte Federer, Nadal ve Djokovic üçlüsü gibi bir hakimiyet görmüyorum: ve aynı zamanda o dönem onların hakimiyetini görmüş olabilir, çünkü belki de aslında onlar daha fakirdi. bu üçü, çünkü kazanmak için gereken her şeyi kazandılar, ama eğer bu kadar güçlüyseler, bu onların ya canavar oldukları anlamına gelir ki ki olabilirler, ya da rakipleri onlara karşı koyma görevine sahip değiller”, diye devam ediyor.

Malaga’da, “Beklediğim şey gerçekleşti. Bu takımı çok analiz ettim, sadece bir kez değil birkaç kez kazanmak için tüm şartlara sahip, bu Davis Kupası’nı 4 veya 5 diyebilirim. Önemli olan takımın birlik olması. Kaptandan tüm oyunculara kadar sonuç getiren çok verimli bir grup oluşturdular.”

“Sinner hakkında sadece hala önemli olan bir şeyi, yani Diokovic ile nesilsel bir değişim yaptığını gösterdiği için konuşmamalıyız. Onu on günde iki kez yenmek onun orada olduğu anlamına geliyor, o seviyede., ayrıca diğerlerini de oldukça net bir şekilde yenmiş durumdayım. O bir onaydır ve Davis’in takımındaki diğer kişiler, bir takımın böylesine büyük, önemli bir müsabakayı kazanmak için ihtiyaç duyduğu değerli şeyleri getirdiler.”

Zugarelli, “Bir takım bu kadar homojen ve birbirine sıkı sıkıya bağlı olduğunda ortaya çıkabilecek sorun, rekabetlerin ortaya çıkabilmesidir” diye uyarıyor. Şu ana kadar bana öyle geliyor ki herkes kendi yerinde ve herkes yapılması gereken katkıyı sağlıyor. Risk şu ki, anlaşmazlıklar ortaya çıkmaya başlarsa bu ortaklık dağılır.” Matteo Berrettini gibi bir önemli ismin geri dönüşünü beklediğimizden bahsetmiyorum bile: “Fakat Berrettini’nin değerli olduğunu ve teklerde iyi oynayabileceğini kanıtlaması gerekiyor ama bu, Jannik’i değişmez olarak görsem de Sinner için de geçerli. Davis Kupası’nda her zaman kaptanın tercihlerine göre oynamak zorundasınız, o en iyi formda olanı, bulduğu rakiple uyumlu olanı oynuyor.Günahkar sarsılmaz çünkü daha önce hiç kimsenin olmadığı kadar herkesi yenebileceğini gösterdi. “

Eğer günümüzün çocukları “bu nitelikleri gösterebilirse, yıllar içinde 5 veya 6 Davis Kupası kazanabilirler. Üstelik artık çok daha kolay olduğu için: tek bir yerde toplanabiliyorlar. İtalya artık bir tenis gücü, bunu başaran başka takımların da olduğuna inanmıyorum.” bizimki gibi oyuncu yelpazesi.”