2 Bin Minik Havacılık ile Tanıştı

abbas

Global Mod
Global Mod
Airshow ana sponsorlarından Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları standı miniklere havacılığı tanıtıp sevdirdi.

İzmir’ in Kurtuluşunun 100. Yılı aktiflikleri kapsamında düzenlenen Airshow’ da Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları standındaki üç günlük aktiflikte minikler pedallı uçakla “İlk Uçuş Sertifikası”, çekilişle uçaklardan birini ve 10 adet uçuş bileti kazandı.

İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Havacılık Kulübü tarafınca 9-10 Eylül ‘de düzenlenen 100. Yıl etkinliklerinin akabinde havacılık ile tanışan minikler içinde toplumsal medyada yapılan çekiliş kararı kazanan minikler mükafatlarını aldı.

Bakioğlu Holding, Norm Holding, Özgörkey Otomotiv ile bir arada Airshow ana sponsoru olan Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları standı minikler ve şikelerinden büyük ilgi gördü. Küçük pedallı uçaklarla havacılıkla tanışan ve bitiş noktasına gelmeyi başaran 3-8 yaş içindeki 2 bin minik “İlk uçuş sertifikası “ almayı hak etti. Aktifliğe katılarak toplumsal medyada Airshow ve Oğuzhan Özkaya Eğitim etiketleri ile çocuklarının sertifikası ile fotoğrafını çekerek paylaşan aileler içinde yapılan çekiliş kararında dört yaşındaki Uraz Elagözlü küçük pedallı uçak sahibi olurken, tıpkı aktiflikte yer alam 10 çocuk da helikopter ile uçtu. İzmir semalarında turlayan minikler inerken memnunluktan havalara uçuyordu.

Airshow ‘a helikopter pilotu olarak katılan İzmir Havacılık Kulübü üyeleri Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları Lideri Oğuzhan Özkaya ve eşi Lider Yardımcısı Gülşah Özkaya, “İzmir ‘imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılında sevgili çocuklarımıza ulu lider Mustafa Kemal’in ‘İstikbal Göklerdedir’ kelamının manasını yaşatmayı istedik. Gördüğümüz olağanüstü ilgiye fazlaca teşekkür ederiz. Türkiye ‘nin her yetinden etkinliğimize çocuklarını getiren aileler geleceğin havacılarını yetiştiriyor” dediler.

Özel üretim 30 küçük pedallı uçakla pistin tozunu attıran minikler bundan büyük keyif aldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı