2 milyon TL’den çok bağış toplayan TEGV 6 bin 766 çocuğa ulaşarak tüm vakit içinderın rekorunu kırdı

abbas

Global Mod
Global Mod
TEGV, İstanbul Maratonu kapsamında düzenlediği kampanyayla kendi rekorunu kırdı

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), N Kolay 44. İstanbul Maratonu kapsamında başlatmış olduğu kampanyada 2.029.855TL bağış toplayarak yeni bir rekora imza attı.

27 yılda 95 bin gönüllüsünün takviyesiyle 3 milyondan fazla çocuğa nitelikli eğitim takviyesi sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)
, “Bir Çocuk Değişsin, Türkiye Gelişsin” kampanyası ile yer aldığı N Kolay 44. İstanbul Maratonu’nu muvaffakiyetle tamamladı. TEGV Mütevelli Heyeti Üyesi Renay Onur, İdare Heyeti Üyelerinden Alp Öğücü, Begüm Mutuş, Elif Dilmen, Meltem Bakiler Şahin ile TEGV İstanbul aktiflik noktaları, epey sayıda genel müdürlük çalışanı ve epey sayıda kurumun iştiraki ile toplamda 778 koşucunun katıldığı maratonda, TEGV, 7.415 bağışçının dayanağı ile 2 milyon 29 bin 855 TL bağış topladı.

TEGV, 2 milyon TL’lik bağışla kendi rekorunu kırdı

14 yıldır yardımseverlik koşularıyla kampanyalar oluşturan ve çocuklar için bağış toplayan TEGV, toplanan bu bağış sayısıyla kendi rekorunu kırarak, tüm yılların en yüksek bağış oranına ulaştı. Kampanyada toplanan bağışlarla 6 bin 766 çocuk daha kodlamadan tasarım ve maharet atölyelerine, bilimden İngilizceye kadar nitelikli eğitim takviyesi alarak, biroldukça aktiflikle tanışma ve daha hoş bir geleceğe hazırlanma fırsatı bulacak. TEGV ismine koşan tüm koşucularımıza, kampanyamıza takviye olan tüm bağışçılarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı