60 yaşında hayalini gerçekleştirdi

abbas

Global Mod
Global Mod
Ailevi sebeplerden dolayı gençliğinde kendine vakit ayıramayan 4 torun sahibi Zeynep Çelik, modelistlik hayalini 60 yaşında tanıştığı Bağcılar Belediyesi Bayan ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdi. Azmiyle genç kursiyerlere örnek olan Çelik, kendi tasarladığı rengarenk ve şık kıyafetlerin bazısını sevdiklerine ikram ediyor kimilerini da satarak gelir elde ediyor.

“Öğrenmeyi ve Üretmeyi Seven Bayanlar İçin” sloganıyla 2011 yılında kurulan Bağcılar Belediyesi Bayan ve Aile Kültür Sanat Merkezi, her yaştan bayana hizmet sunmaya devam ediyor. Bu kursiyerlerden biri de 3 çocuk, 4 torun sahibi 60 yaşındaki Zeynep Çelik. Gençlik senelerında modelistliğe ilgi duyan lakin çocuklarla ilgilenmekten ve mesken işlerinden fırsat bulamadığı için hayalini daima erteleyen Çelik, çocuklarının da yönlendirmesiyle Giysi ve Üretim Teknolojisi sınıfına kayıt yaptırdı.

Sınıf arkadaşları hayran kaldı

Eforu ve isteğiyle kısa müddette modelistlikte ilerleyen Çelik, hayalindeki kıyafetleri hem tasarladı tıpkı vakitte dikti. Bilhassa artan kumaşları atmayıp birleştirerek rengarenk yeni ve farklı dizaynlar ortaya çıkardı. Tıpkı sınıfta bulunduğu gençlerin hayranlıkla izlediği Çelik’in, el emeği göz parıltısı kıyafetleri herkes tarafınca epey beğeniliyor.

Damadım şaştı kaldı

Hayallerini gerçekleştirmenin memnunluğunu yaşadığını söyleyen Çelik, “Buraya geldiğim için fazlaca memnunum. Hayallerimi gerçekleştirdiğim yerdeyim. Gençlik dönemimde isteyip de yapamadığım her şeyi artık birebir hevesle yapıyorum. Diktiğim kıyafetlerden torunlarıma ve çocuklarıma da armağan ediyorum. En son atıklardan yaptığım elbiseleri goren damadım şaşırdı ve beni tebrik etti. Onların beğenmesi ve benimle gurur duyduklarını söylemeleri bütün yorgunluğumu alıyor. Ayrıyeten satış yaparak da mesken için ek kar sağlıyorum” dedi.

“Hayal kurmanın yaşı yok” diyen Çelik, gençleri Bayan ve Aile Kültür Sanat Merkezi’ne eğitim almaya davet etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı