Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı 19 Mart’ta Gerçekleşecek

abbas

Global Mod
Global Mod
İELEV Okulları tarafınca düzenlenen Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı (AYÖF), bu yıl dördüncü sefer gerçekleşecek. 19 Mart Cumartesi günü online olarak konuklarını ağırlamaya hazırlanan fuarda Almanya’da yükseköğrenim imkanları, şartları ve fırsatlarına dair bilgiler uzman isimler ve Almanya’nın önde gelen üniversiteleri tarafınca paylaşılacak.

Yükseköğrenimine yurt haricinde devam etmek isteyen Türk öğrenciler için sunduğu eğitim fırsatları ve mezuniyet daha sonrası iş imkanları ile en çok tercih edilen ülkelerin başında gelen Almanya, 40.000 Türk öğrenciye konut sahipliği yapıyor. Almanya genelinde ise 120 üniversite, 213 uygulamalı bilimler yüksekokulu ve 57 hoş sanatlar yüksekokulu bulunuyor. Almanya, bilhassa staj ve iş imkanlarıyla öğrencilere büyük fırsatlar sunuyor.

Almanya’da ve Almanca konuşulan ülkelerde yükseköğrenim görmek isteyen gençlere ve ailelerine rehberlik etmek emeliyle İELEV Okulları tarafınca düzenlenen Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı (AYÖF) 19 Mart Cumartesi günü online olarak gerçekleştirilecek.

Almanya İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht’in de katılacağı fuarın öğledilk evvelki kısmında, alanında uzman konuşmacılar Almanya yükseköğrenimine dair merak edilen eğitim, üniversite müracaat şartları, öğrencilik, ömür şartları, IB ve GIB diploma programları üzere konularda bilgi verecekler. Programın öğlenden daha sonraki kısmında ise ziyaretçiler, merak edilen tüm soruların karşılıklarını paralel olarak gerçekleştirilecek 10 oturumda ve 16 Alman üniversitesi sunumunda bulabilecek.

Almanya’da yükseköğrenime dair uzman isimlere ve Almanya’nın önde gelen üniversitelerine mesken sahipliği yapacak online aktifliğin konuşmacıları içinde ise İELEV İdare Heyeti Lideri Ahmet Argun, İELEV Eğitim Kurumları Genel Müdürü Burak Kılanç, İELEV Eğitim Komitesi Lideri Dr. Selçuk Tuzcuoğlu, İELEV Özel Lisesi Müdürleri Thomas Stahlmann & Hasret Katran Akarsu, İstanbul Erkek Lisesi Almanca Kısım Lideri Thomas Frey, Almanya İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht, WDA İcra Heyeti Lideri Dr. Peter Fornell ve Alman Lisesi YK Lideri, ZFA Bölge Temsilcisi Prof. Dr. H. Özden Özkaya Ferendeci yer alıyor.

Klasik hale gelen Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı’na, bu yıl Almanya’dan 16 üniversite, Avusturya’dan da 1 üniversite iştirak gösterirken gün uzunluğu sürecek dolu dolu programıyla Almanya’da ve Almanca konuşulan ülkelerde yükseköğrenim imkanları paylaşılacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı