“Ancelotti Brezilya’nın teknik direktörü olacak”, ancak teknik direktör haberi yalanladı

achievable

New member
Espn Brasil’in haberine göre CBF, Real Madrid’in şu anki teknik direktörü Carlo Ancelotti’den ‘evet’ aldı ve Brezilya’nın teknik direktörü olmaya hazır. Yayıncı, teknik direktörün İspanyol kulübüyle Haziran 2024’e kadar sözleşmesi olduğu için tarafların anlaşmayı şu anda kamuoyuna açık bir şekilde onaylamayacağını açıklıyor. Ayrıca CBF ile imzalanmış bir taahhüt de yok. Ancak, ilgili kişi zaten yalanladı. Kulüpler Dünya Kupası’nda, Al Hilal ile oynanan final öncesi düzenlediği basın toplantısında Ancelotti, “2024’e kadar kontratım var. Ne diyeceğimi bilmiyorum, bilmiyordum” dedi. söylentilere.

Temmuz 2023’ten Ağustos 2026’ya kadar Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve Kanada’daki Dünya Kupası’na kadar üç yıllık bir taahhüt sağlayacak olan sözleşmenin detayları hala tartışılıyor. ESPN’e göre Real Madrid’in Brezilyalı oyuncuları zaten gerçeklerin farkında. Oyuncular, koçun kulüpten ayrıldığı için pişmanlık duyuyorlar, ancak Ancelotti’nin adının tamamen selecao yedek kulübesine layık olduğuna inanıyorlar: bugün merengueler, Brezilyalıları Eder Militão, Rodrygo ve Vinicius Jr.’ı takımda görüyor, hepsi eski grupta yer alıyor. teknik direktör Tite, Katar’daki Dünya Kupası’nda.

CBF başkanı Ednaldo Rodrigues bu hafta ESPN’ye takımı bir sonraki Dünya Kupası’na götürmek için bir teknik direktör arayacağını söyledi. Ancelotti bu profile uyuyor. İtalyan teknik adamla sözleşme imzalamayı bekleyen federasyon, sonraki taahhütler için bir vapurcu arıyor olacaktı. Under 20’lerin başındaki Ramon Menezes bu dönemin en popüler teknik direktörlerinden biri olacaktır. 2026 Dünya Kupası için elemeler Haziran ayında başlayacak.

Ancelotti 63 yaşında ve 2021’den beri Real Madrid’de. İspanyol ekibiyle geçirdiği ikinci büyüsünde Şampiyonlar Ligi’ni ve ayrıca La Liga’yı kazandı. Daha önce, 2013-2015 yılları arasında kulübü yönetti.