Ankara’nın İki Kıymetli Kurumundan Eğitimde Örnek İş Birliği

abbas

Global Mod
Global Mod
Genç Teşebbüs ve Yönetişim Derneği İdare Şurası Lideri

M. Nezih Allıoğlu: “TED Üniversitesi ile İmzaladığımız Protokol Yeni Projelerimiz İçin Taban Oluşturacak”

Ankara’nın iki değerli kurumu Genç Teşebbüs ve Yönetişim Derneği (GGYD) ile TED Üniversitesi eğitimde örnek iş birliğine imza attılar. İki kurum içinde imzalanan protokole göre TED Üniversitesi öğrencileri GGYD üyesi şirketlerde staj imkanına kavuşacaklar. Ankara merkezli sivil toplum kuruluşu GGYD, bir daha Ankara’nın önde gelen eğitim kurumlarından TED Üniversitesi ile üniversite sivil toplum kuruluşları iş birlikleri kapsamında örnek gösterilebilecek bir protokole imza attı. Protokole bakılırsa TED Üniversitesinin ilgili alanlarında tahsil nazarann öğrencileri GGYD Üyelerinin şirketleri bünyesinde staj yapabilecekler. GGYD üyeleri de TED Üniversitesi Daima Eğitim Merkezi tarafınca düzenlenen eğitimlerden yaralanma imkanları olacak.

“Üniversite-STK İş Birliğine Örnek Protokol”

Ankaralı iki kurumun eğitimde örnek bir muahedeye imza attıklarını belirten GGYD İdare Heyeti Lideri M. Nezih Allıoğlu, “TED Üniversitesi ile hoş bir adım attık. Üniversiteler-Sivil Toplum Kuruluşları içinde yapılan iş birliklerine örnek olacağını düşünüyoruz” dedi. Eğitime kıymet veren bir sivil toplum kuruluşu olduklarını belirten Allıoğlu, “Bu yıl “Nilüferler Yetişiyor Eğitime Takviye Fonu” kapsamında burs verdiğimiz öğrenci sayımızı 100’e çıkardık. Burs ölçümüzü da artırdık. Ankara’mızın değerli eğitim kurumlarından TED Üniversitesi ile imzaladığımız bu protokol ortak çalışma ve yeni projelerimiz için yer oluşturacak” diye konuştu. Genç Teşebbüs ve Yönetişim Derneği (GGYD) ile TED Üniversitesi içindeki protokol GGYD İdare Şurası Lideri M. Nezih Allıoğlu ve TED Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu içinde imzalanarak hayata geçirildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı