Antalya: Alanya’da 06.06.2006 Tarihinin Uğursuzluğuna İnat Evlilik

Musa

New member
Hıristiyanlar kaygı ortasında 6 Haziran’ı yaşarken, Alanya’ya tatile gelen 2 bayan Alman turist, bugün Türk sevgilileri ile evlendi. Çiftler, uzun müddettir evlenmek için bu tarihi beklediklerini ve bu tarihin kendilerine uğur getireceğine inandıklarını söylemiş oldu.

Günümüzde birfazlaca insan, 06/06/06 tarihine gülüp geçse de, bu tarihte dünyanın sarsıntıların, sellerin ve çeşitli felaketlerin pençesine düşeceğine inananların sayısı azımsanmayacak kadar epey. Buna “666 korkusu” deniyor. Bilimsel ismi ise “hexakosioihexekontahexaphobia.”

Alanya’da tanışan Halil Emre Köksal (22) ve Alman sevgilisi Alexandra Barbara Karin Ziegler (21), 06.06.2006 tarihinin kendilerine uğur getireceğine inandıkları için bugün evlendiklerini söylemiş oldu. Çiftler, Alanya Belediyesi Nikah Salonu’na düğün arabası olarak kiraladıkları at arabası ile geldi. Kentte bir cins atan çift, vatandaşlar tarafınca da büyük ilgi gördü. Halil Emre Köksal, bir otelde animatör olarak çalıştığını ve animasyon gösterisi sırasında Alexandra ile tanıştığını söyleyerek, “Ben palyaço kıyafeti ile şov yaparken, Alexandra yanıma geldi. O sırada elimde bulunan gülü ona verdim ve elini öptüm. Aşkımız bu biçimde başladı. Uzun müddettir birliktedik ve 3 ay evvel evlenmeye karar verdik. Lakin evlilik tarihi konusunda karar veremiyorduk. daha sonra 06.06.2006 tarihinin daha uygun olacağını düşündük. Hem akılda kalıcı bir tarih birebir vakitte bu günle ilgili pek epey spekülasyon vardı. Unutulmaz bir gün olmasını istedik ve o denli de oldu. Bu tarih ve sayılar bizim en uğurlu günümüz. Biz bu sayının uğursuzluğuna inanmıyoruz” sözlerini kullandı. Alman Alexandra Barbara Karin Ziegler ise, palyaço kıyafeti bulunmasına karşın Halil Emre’nin gözlerine aşık olduğunu söylemiş oldu. Almanya’da pek hayli kişinin 06.06.2006 tarihini uğursuz olarak nitelendirdiğini lakin kendisinin buna inanmadığını söylemiş oldu ve, “En memnun günüm 06.06.2006. Bu da bugünün ne kadar özel ve hoş bir gün olduğunu gösteriyor” dedi.

Aynı tarihte evlenme sonucu alan ve evlenen bir öteki çift ise Kahramanmaraşlı Hüseyin Şahin (25) ile Alman Elsbeth Cee (21) oldu. Bir restaurantta garson olarak çalışan ve 2 yıl evvel Elsbeth Cee ile tanışan Hüseyin Şahin, evlilik sonucu aldı. Onlar da 06.06.2006 tarihini evlenme günü olarak belirledi ve bugün Alanya Belediyesi Nikah Salonu’nda dünya konutuna girdi. Bugünün uğursuz olduğuna inanmadığını söz eden Hüseyin Şahin, “Tam karşıtı bugün benim en keyifli günüm. Artık bu sayılar benim en şanslı sayılarım olacak” dedi. Hüseyin Şahin ile Alman Elsbeth Cee’nin düğün aracı ise eski model ve klasik bir spor otomobil oldu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Magazin