Aydem Enerji’den Yatağan’a Anadolu Lisesi ve öğrenci pansiyonu

abbas

New member
Aydem Güç, Muğla Valiliği ile Yatağan’a 16 derslikli Anadolu Lisesi ve 100 öğrenci kapasiteli pansiyon bağışlamak için protokol imzaladı. Aydem Güç İdare Konseyi Lideri Ceyhan Saldanlı, “Gelecek kuşakların daha yeterli kaidelerde eğitim almasını önemsiyoruz. Gücümüzü güzelliğe dönüştürmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Enerji üretimi, dağıtımı ve perakendeciliği alanlarında 40 yılı aşkın müddettir faaliyetlerini sürdüren Aydem Güç, gelecek kuşakların daha âlâ kaidelerde eğitim alması için topluma katkı sunmaya devam ediyor. Aydem Güç, Muğla’nın Yatağan ilçesine, Özel Program ve Proje UygulayanAnadolu Lisesi ve öğrenci pansiyonu yaptırmak için harekete geçti. Muğla Valiliği ile imzaladığı protokol kapsamında Aydem Güç, inşaatına başlayacağı 480 öğrenci kapasiteli, 16 derslikli lise binasını ve 100 kişilik öğrenci pansiyonunu en geç iki yıl içerisinde Ulusal Eğitim Bakanlığına hibe edecek.

Muğla Valiliği’nde gerçekleşen imza merasimine Vali Orhan Tavlı, Yatağan İlçe Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Yatağan Belediye Lideri Mustafa Toksöz, Muğla Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Emre Çay, Yatağan İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Osman Alemdar ve Aydem Güç İdare Heyeti Lideri Ceyhan Saldanlı katıldı.

Muğla Valisi Orhan Tavlı, “bu biçimde değerli hizmetler; eğitim, kültür ve sanatta gençliğe yönelik yapılacak yatırımları teşvik etmesi, onlara öncülük etmesi açısından epeyce kıymetli. Okulumuzun memleketimize, milletimize değerli hizmetler verecek evlatlar yetiştirmesini temenni ediyorum ve Aydem Güç yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Saldanlı, “Yatırımlarımızla bilim ve feni rehber edinen, geleceğe iz bırakacak gençler yetiştirilmesini destekliyoruz”

Törende konuşan Aydem Güç İdare Heyeti Lideri Ceyhan Saldanlı ise Aydem Güç ailesinin ülkemize karşı taşıdığı sorumlulukları yüksek bir şuurla yerine getirmeye kararlı olduğunun altını çizerek; “Gelecek kuşakların daha düzgün kurallarda eğitim almasını önemsiyor; yaratıcı, hayli istikametli düşünebilen, bilimsel çalışmalara yönelen, bilimi kendine rehber edinen, iz bırakacak gençler yetiştirilmesini destekliyoruz. Denizli’de, 2011 yılında eğitim ve öğretime kazandırdığımız, 640 öğrenci kapasiteli, 23 derslikli Aydem Fen Lisemizde, gücüyle ülkemizi bir adım daha ileri taşıyacak gençlerin yetişmesine katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz. Evlatlarımızın bilim, fen alanındaki başarılarıyla iftihar ediyoruz. Artık de Muğla Yatağan’a kazandıracağımız Anadolu Lisesi için büyük bir memnunluk ve heyecan ortasındayız. İnanıyorum ki bu çatı altında en aktüel bilgiye ulaşan, ulaşmakla kalmayıp onu geliştirip uygulayan, okullarının onlara sunduğu imkanlardan en verimli biçimde yararlanan başarılı gençler hayata atılacak ve geleceğimizi dönüştürecek” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı