Basketbol, LeBron James bir NBA efsanesi: gelmiş geçmiş en iyi golcü

achievable

New member
LeBron James, NBA efsanesinde giderek daha fazla yer alıyor. Oklahoma City Thunder’a karşı 36 sayıya ihtiyaç vardı ve Los Angeles’ta ön sıradaki dikkatli Kareem Adbul-Jabbar’ın gözleri önünde tarihi golü kapan Los Angeles Lakers’ın 6 numarası için dörtte üçten az bir sürede geldiler. NBA efsanesinden 39 yıl sonra 38.387 sayı ile ligin en skorer ismi oldu. Unutulmaz bir akşamda tarihi bir devir teslim. James maçı 38 sayı ile tamamlayarak 38.390’a ulaştı ve bu da Thunder’ı 133-130 mağlup etmekten kaçınmaya yardımcı olmadı.

Lakers ile Thunder arasında oynanan maçın üçüncü çeyreğinin bitimine 10.9 saniye kala tüm dünyanın beklediği basket geliyor ve geriye doğru düşen bir şutla geliyor. Hakemler hemen oyunu durdurur, LeBron kollarını havaya kaldırır ve kutlamalar başlar. Sonra mikrofon çıkıyor ve yanında Adam Silver ve Kareem Abdul-Jabbar ile NBA’de tüm zamanların en skorer ismi olan LeBron’un sahada söylediği ilk sözler geliyor. Hangisi önemsiz değil. Önce “sadık Lakers taraftarlarına” teşekkür etti, ancak hemen ardından maç için kendisine topu uzatan Kareem Abdul-Jabbar’ı düşündü: “Bu gece burada onun huzurunda olmak benim için bir onurdur: Hepinizden rica ediyorum. Onu ayakta alkışlıyorum,” diyor LA kalabalığına hitap ederek.

Sonra tabii ki herkese, ailesine, annesi Gloria’ya, “güzel karım”a, Savannah’ya, çocuklarına, arkadaşlarına, sınıf arkadaşlarına teşekkür ediyor ve sıra komisyon üyesi Adam Silver’a da teşekkür etme zamanı geldiğinde, klas bir jestle LeBron James’i de unutmuyor. NBA 1 Numaralı, kariyerinin büyük bölümünün geliştiğini gören ve ligin bugünkü haline gelmesine yardımcı olan David Stern. “Böyle bir başarıyı kutlamanın daha iyi bir yolunu düşünemezdim” diyor. Ve sonra, Magic Johnson’dan JAY Z’ye kadar herkesle sadece alkışlar ve sarılmalar. Oyuna devam etmeden önce, OKC ile mücadeleyi tamamlamak ve efsanesine yeni sayfalar eklemek için hemen devam etmek için dördüncü çeyrek.