Birinci ders Lider Aydıner’den

abbas

Global Mod
Global Mod
Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci ve öğretmen için ders zili çaldı. Bayrampaşa Belediye Lideri Atila Aydıner de Prof. Muharrem Ergin İlkokulu’nda düzenlenen 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı açılış merasiminde öğrencileri yalnız bırakmayarak onların birinci ders heyecanına ortak oldu.

Yaz tatilinin bitmesiyle bir arada Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci ve öğretmen ders başı yaptı. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı, tüm yurtta olduğu üzere, Bayrampaşa’da da merasimlerle başladı. Prof. Muharrem Ergin İlkokulu’nda düzenlenen yeni eğitim ve öğretim yılı açılış merasimine Bayrampaşa Belediye Lideri Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Suat Mamur, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İstiklal Marşı ve hürmet duruşu ile başlayan merasim, protokol konuşmaları ve öğrencilerin şovları ile devam etti. Öğrenciler, sergiledikleri halk oyunları şovları ile büyük beğeni topladı.

“BİNLERCE ÖĞRENCİMİZE BURS VERECEĞİZ”

Törende konuşan Lider Atila Aydıner, “2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilçemiz ve ülkemiz için iyi olmasını temenni ediyor, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize ve değerli öğretmenlerimize muvaffakiyetler diliyorum. Biz biliyor ve inanıyoruz ki, eğitime yapılan yatırırım direkt bir ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır. Bu niçinle hükümetimiz ve eğitim kurumlarımız ile koordineli halde imkânlarımız çerçevesinde öğrencilerimize dayanak olmayı sürdüreceğiz. Bu yıl bir daha binlerce öğrencimize burs vereceğiz. Okullarımıza da lojistik takviyemizi devam ettireceğiz” dedi.

Konuşmasının akabinde ilçe protokolü ile sınıfları ziyaret eden Lider Aydıner, öğrencilerle sohbet etti ve onlara muvaffakiyetler diledi.

ARA TATİLLER NE VAKİT?

2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci orta tatili 14-18 Kasım 2022’de yapılacak. Öğrenciler için 23 Ocak-3 Şubat 2023’te yarıyıl tatili, 17-20 Nisan 2023’te ise ikinci orta tatil periyodu olacak. Eğitim öğretim devri, 16 Haziran 2023’te sona erecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı