Bucalı miniklere fiyatsız okul öncesi eğitim

abbas

Global Mod
Global Mod
BUCA Belediyesi’nin okul öncesi eğitime her çocuğun ulaşması için hayata geçirdiği yarı vakitli eğitim merkezleri, yeni konseptiyle başladığı eğitim-öğretim yılında büyük ilgi görüyor. Merkezler yardımıyla 4-6 yaş ortası çocuklar kaliteli vakit geçirirken ebeveynler de vakit içinderını kıymetlendirme imkanı buluyor.

Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç’ın özel değer verdiği okul öncesi eğitim için çehresini yenileyen ve fiyatsız olarak hizmet veren yarı vakitli eğitim merkezleri, dar gelirli ailelerin bütçelerine de kıymetli katkı sağlıyor. Eğitimde fırsat eşitliği için bir konsept değişikliği yaparak dar gelirli ailelerin çocuklarını fiyatsız olarak okula hazırlamaya başlayan merkezlerde eğitim goren çocukların bilişsel, zihinsel ve fizikî gelişim gereksinimleri karşılanıyor.

EĞİTİMLER ÜCRETSİZ

Okul öncesi eğitim fiyatlarının yüksek sayılara ulaştığı son vakit içinderda, sunulan bu imkan büyük bir yarar sağlarken okul öncesi eğitimde ulaşılan yüzlerce çocuk eğitim hayatına daha donanımlı başlıyor.

Hafta içi beş gün boyunca devam eden eğitimler günde üç buçuk saat olarak gerçekleştiriliyor. Sabah ve öğlen olmak üzere iki kısımda gerçekleştirilen eğitimler ebeveynler için de büyük kolaylık sağlıyor. Bilhassa anneler, çocuklarını merkeze gönül rahatlığı ile teslim ederken, kendileri de toplumsal hayata katılma fırsatı buluyor.

YARI ZAMANLI

Buca Belediyesi Yarı Vakitli Eğitim Merkezleri, profesyonel öğretmen ve yönetici takımı ile Şirinyer, Gediz, Ufuk, Kozağaç, Buca Koop ve Yenigün semtlerinde hizmet veriyor. Okul öncesi eğitimler Buca Belediyesi’ne bağlı 6 merkezde, hafta içi sabah 09.00-12.30, öğlenden daha sonra ise saat 13.30-17.00 içinde gerçekleştiriliyor.

GÖNÜL RAHATLIĞIYLA BIRAKIYORUZ

Merkezde eğitim alan öğrencilerin aileleri, kendilerine ekonomik manada büyük yarar sağlayan çalışmalarla ilgili olarak Belediye Lideri Erhan Kılıç’a teşekkür ederek, “ Gönül rahatlığı ile çocuklarımızı bırakıyoruz. Öğretmenlerimiz ve kurumumuzdan epeyce mutluyuz. Çok büyük yararını gördük. Bilhassa maddi açıdan fazlaca büyük takviye oldu bizlere” diye konuştular.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı