Bursa Belediyeler Birliği’nden Hizmet İçi Eğitim Semineri

abbas

Global Mod
Global Mod
Bursa Belediyeler Birliği’nin Türkiye Belediyeler Birliği iş birliğinde gerçekleştirdiği mevzuat bilgilendirme ve eğitim semineri, birliğe üye ilçe belediyelerin lider, lider yardımcısı, meclis üyesi ve bürokratlarının iştirakiyle gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında bir konuşma yapan Bursa Belediyeler Birliği ve Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, “Bu seminerleri düzenlemedeki maksadımız, tarz ve asıllara ait mevzuatta yaşanan değişiklikler hakkında uzmanlardan bilgi almak, çalışmalarımız sırasında karşılaştığımız sıkıntıları buraya taşıyarak detaylarımizi güncelleyip tazelemek” dedi.

Bursa Belediyeler Birliği tarafınca düzenlenen yılın son eğitim ve bilgilendirme seminerinde yaptığı konuşmasında sorumluluk alanında olsun olmasın, vatandaşların birinci olarak belediyelerin kapısını çaldığını lisana getiren Lider Dündar, “Belediyeler olarak her gün yeni işler, yeni hizmetler üretmemize karşın, mahallelerin yeni muhtaçlıkları, vatandaşların talep ve istekleri oluyor. Hayat devam ettiği sürece bu istek ve talepler de bitmeyecek. ötürüsıyla bizlerin de israf etmeden, bütçeyi en gerçek biçimde kullanarak vatandaşa hizmet götürmesi son derce önemli” dedi.

“KENDİMİZİ YENİLEYİP, GELİŞTİRMEMİZE İMKAN SAĞLIYOR”

Birliğe üye belediyelerin kurum olarak farklı olsa da karşılaştığı problemlerin, gelen taleplerin, istek ve tekliflerin birbirine misal olduğunu tabir eden Lider Dündar, “İşte bu toplantılar yardımıyla, farklı belediyelerde yaşanan problemler ve tahlilleri hakkında arkadaşlarımız birbirleriyle deneyim paylaşımında bulunuyor. Ayrıyeten, epey bedelli hocalarımızın mevzuat değişiklikleri, uygulama, yol ve temeller hakkındaki değişiklerle ilgili yapmış olduğu sunumlar, kendimizi yenileyip geliştirmemize katkı sağlıyor. Bu toplantılar, eğitimin haricinde belediyelerimiz içindeki bağların gelişmesine de önemli katkı sağlıyor. Memur olsun, meclis üyesi olsun, arkadaşlarımız tanışıp kaynaşma fırsatı da buluyor. Diyalog her şeyin başı, şayet diyalog gelişiyorsa hizmetlerin biçimi ve verimliliği de gelişir” diye konuştu.

Bursa Belediyeler Birliği olarak mevzuat bilgilendirme ve eğitim seminerlerini Türkiye Belediyeler Birliği ile birlikte düzenlediklerini belirten Lider Dündar, “Eğitimlerde, mevzularında uzman hocalarımız, mevzuat değişiklikleri hakkında arkadaşlarımıza bilgiler veriyor. Onların, başlarında oluşan soruları teğe bir diyaloglarla gidermelerine yardımcı oluyor. Düzenlemiş olduğumuz seminerden epeyce hoş sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Gerek çalışanlarımız, gerekse yönetici arkadaşlarımız vatandaşımıza daha yeterli hizmet verme ismine ayrıntılarını güncellemiş olarak döneceklerdir” dedi.

2022 yılının son mevzuat bilgilendirme ve eğitim seminerine konuşmacı olarak katılan, Tapu Kadastro Halkla Bağlar Müdürü Özgür Yılmaz, “Yerel İdarelerde İnsan Alakaları ve Kriz Yönetimi”, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Azak, “Meclis, Encümen, Lider nazaranv Yetki ve Sorumlulukları”, Türkiye Belediyeler Birliği Hukuk İşlerinden Avukat Yasemin Sezgin de, “Meclis Kurullarının Çalışma Yol ve Esasları” hakkında iştirakçilere bilgiler verdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı