Canik Keşif Kampüsü’nde Eğitimler Başlıyor

abbas

Global Mod
Global Mod
Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkesi Deneyap Teknoloji Atölyeleri öğrencilerini bekliyor.

Canik Belediyesi tarafınca ilçeye kazandırılan gençlerin bilim ve teknoloji alanında eğitim alacağı Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde gençlerin uygulamalı bir biçimde eğitim alacağı Deneyap Teknoloji Atölyeleri için Öğrenci Seçme İmtihanı müracaatları devam ediyor. Öğrenci Seçme Sınavı’nda başarılı olan öğrenciler Türkiye Teknoloji Kadrosu Vakfı (T3 Vakfı) eğitmenleri eşliğinde özel olarak hazırlanan eğitim müfredatı çerçevesinde bilim ve teknoloji alanında eğitim alacak.

Gençler Yeni Teknolojilerle Tanışacak

“Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsümüzü gençlerimiz ve çocuklarımız için özel olarak hazırladık” diyen Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, “Canik Keşif Yerleşkemiz Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde eğitimlerimiz başlıyor. T3 Vakfı eğitmenleri eşliğinde çocuklarımız ve gençlerimize bilim ve teknoloji alanında eğitimler vereceğiz. Keşif Yerleşkemizde bulunan Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde gençlerimiz ve çocuklarımız alanında uzman eğitmenler ve özel olarak hazırlanan eğitim müfredatı eşliğinde eğitim alacak, deneyimleyerek öğrenecek ve yeni teknolojilerle tanışacaklar” dedi.

Son Gün 30 Kasım

Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkesi Deneyap Teknoloji Atölyeleri için düzenlenecek olan Öğrenci Seçme Sınavı’na 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 4,5 ve 8. sınıf öğrencileriyle lise hazırlık ve 9. sınıf öğrencileri başvurabilecek. E-sınav ve uygulama imtihanı olmak üzere iki kademeden oluşacak Öğrenci Seçme Sınavı’nda başarılı olan öğrenciler Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde 36 boyunca fiyatsız bir biçimde bilim ve teknoloji alanında eğitim alacak. İmtihan müracaatları 30 Kasım 2022 tarihine kadar deneyap.org web adresi üzerinden yapılabilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı