Çankaya Kreşlerinde Kayıt Periyodu Başlıyor

abbas

Global Mod
Global Mod
Türkiye’de en kapsamlı gündüz bakımevi hizmeti sağlayan lokal idare olan Çankaya Belediyesinde 2022-2023 eğitim öğretim yılı müracaatları bu yıl internetten yapılacak. 1 Mayıs prestijiyle https://basvuru.cankaya.bel.tr/ linkinden yapılabilecek müracaatlar, 27 Mayıs’ta sona erecek.

Çağdaş, çağdaş ve düşük fiyatla hizmet vermesinden dolayı ağır ilgi bakılırsan Çankaya Belediyesinin 12 kreşine, yapılan müracaatlardan kesin kayıt hakkı kazanacaklar noter huzurunda çekilecek kurayla belirlenecek. Birinci kere müracaat yapacaklarda, 2017-2018-2019 yılı doğumlu olması kaidesi aranıyor.

Yerel idare seviyesinde Türkiye’de en kapsamlı gündüz bakımevi hizmeti veren Çankaya Belediyesine, 2022-2023 devri müracaatları 1 Mayıs 2022’de internet üzerinden başlıyor. Çağdaş, çağdaş, kaliteli ve düşük fiyatlı hizmet vermesinden dolayı vatandaşların ağır ilgi gösterdiği Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevlerine kesin kayıt hakkı kazananlar, noter huzurunda gerçekleşecek kurayla belirlenecek. https://basvuru.cankaya.bel.tr/ üzerinden yapılabilecek müracaatlar, 27 Mayıs’a kadar sürecek.Link üzerinden istenilen kreş belirtilerek müracaat yapılabilecek.

KESİN KAYITLAR NOTERLE BELİRLENECEK

Gündüz bakımevlerine birinci kere müracaatta bulunacaklardan 2017-2018-2019 (36 aylık) doğumlu olma kuralı aranıyor. 30 Mayıs-17 Haziran tarihleri içinde yapılacak toplumsal değerlendirmenin akabinde noter çekilişi, Çankaya Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Toplantı Salonunda 21 Haziran 2022 tarihinde saat 10.00’da gerçekleşecek. Noter çekilişi kararı ise 24 Haziran’da Çankaya Belediyesi internet sayfası üzerinden yapılacak. Kesin kayıt hakkı kazananlar, 27 Haziran-7 Temmuz tarihleri içinde kayıt süreçlerini gerçekleştirecekler. Kreşlere devam eden çocukların kardeşleri, noter kurasına girmeden kayıt hakkı elde edecek.

Kreşlere birinci defa kayıt olan çocuklar, 5 Eylül 2022’de, devam eden ve üst yaş kümeleri ise 12 Eylül 2022 tarihinde yeni eğitim-öğretim devrine başlayacaklar. Kreşlerin yeni devir fiyatı Çankaya Belediye Meclisi’nin mayıs ayı toplantısında belirlenecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı