Cemal Can kimdir? Cemal Can Canseven kaç yaşında, nereli, mesleği nedir? Masterchef Ünlüler konuğu Cemal Can’ın hayatı ve biyografisi!

Musa

New member
Bugün yayınlanacak olan Masterchef Ünlüler programının konukları içinde yer alan isimlerden birisi Cemal Can oldu. Cemal Can hakkında, Cemal Can kimdir? Cemal Can kaç yaşında, nereli, mesleği nedir? Masterchef Ünlüler konuğu Cemal Can’ın ömrü ve biyografisi nedir? merak edildi. İşte ayrıntılar…

CEMAL CAN KİMDİR?

Cemal Can Canseven
(d. 25 Mayıs 1995, İzmir), Türk DJ, müzikçi, model ve oyuncu.

Cemal Can Canseven, 25 Mayıs 1995’te İzmir Foça da Rukiye ve İrfan Canseven’in oğlu olarak dünyaya geldi. Baba tarafınca Selanik göçmeni, anne tarafınca ise Rizelidir. Cemal ismini dedesinden alan Canseven, Can ismini ise koyu Fenerbahçeli ve Can Bartu hayranı olan babası İrfan Canseven vesilesiyle eski ulusal futbolcu, sinyor lakaplı Can Bartu’dan almıştır.

Eğitim ömrüne İzmir’de, Mavişehir İlkokulunda başlayan Canseven, 10 yaşından 14 yaşına kadar Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Foça Altyapı futbol okulunda 10 yaşından 14 yaşına kadar kaptanlık ve kalecilik yaptı.

Kariyeri

Liseyi bitiren Canseven, 2013 yılında İstanbul Yeditepe Üniversitesi Reklam Tasarımı ve Bağlantısı kısmını kazanarak İstanbul’a geldi. Bir yandan okurken bir yandan da modellik yapan Canseven, arkadaşının tavsiyesiyle de İstanbul DJ Academy’e kaydolup sertifikasını almış ve DJ’lik mesleğine başlamıştır.

Televizyona birinci adımını ise Cappy ve Cornetto reklamıyla atan Cemal Can 2020 yılında Survivor Türkiye müsabakasına katılarak devam etmiştir. Müsabakada insanlara kendini sevdirmiş, müsabaka sonunda ise bunu şampiyonlukla taçlandırmıştır. Yarış sırasında süratle yükselen takipçi sayısıyla da bunu göstermiştir.

Yarışmadan daha sonra biroldukça teklif alan Canseven, birinci mecmua çekimini InStyle Men Türkiye Ekim sayısının kapak konuğu olarak gerçekleştirmiştir. sonrasındasında Based İstanbul ve dünyaca ünlü, Ricky Martin ve İtalyan küme Måneskin’in de daha evvel yer aldığı Cap 74024 mecmuasıyla devam etmiştir.

Amerika’ya tatil için giden Cemal Can Canseven dünyaca ünlü marka Valentino’nun kendisine attığı DM ile markayla mutabakat yapmıştır. Valentino ile birinci işini çanta tanıtımıyla yapan Canseven, devamında marka eserleriyle reels çekmiştir. Ekim 2021 ve 2022’de Valentino’nun Paris Moda Haftası’ndaki defilesine, 2022’de Valentino Beauty markasının parfüm tanıtımı için Roma’ya davet edilmiştir. Markayla yaptığı işbirlikleri içinden en epey ses getiren ise Lady Gaga’nın da yüzü olduğu Voce Viva parfümüne çektiği reels olmuştur.

Modellik ve influencerlık mesleği bir yana oyunculuk mesleği de 2021’de dijital platform Exxen’in birinci dizilerinden olan, başrolünü Aleyna Tilki ile paylaştığı gençlik ve müzikal dizi İşte Bu Benim Masalım ile başlamıştır.

Dizi çekimlerindilk evvel şarkıcılık çıkışı için hazırlıklara başlayan Cemal Can Canseven, birinci adımı Meltem Taşkıran’dan şan eğitimi alarak atmıştır. Müzik şekli olarak kendini pop müziğe yakın hisseden Canseven, klibini Gülşen Aybaba’nın çektiği, kelam ve bestesi Sinan Akçıl’a ilişkin olan, aranjesini Mustafa Ceceli’nin, yapımcılığını da Samsun Demir’in yaptığı “Kahraman” isimli teklisini 25 Mart 2021’de piyasaya sürdü.

Kahraman müziği Apple Music Top 100’de 12. sırada, Doruktakiler: Türkçe Pop listesinde 4. sırada, ortasında Küresel isimlerin de bulunduğu Bugün’ün hitleri listesinde 21. sırada yer almıştır. Fizy en çok paylaşılan müzik listesinde tepede yer almış, iTunes üzerinden tüm çeşitlerde 2, Pop müzikte 1.sıraya oturmuştur. Müziğin klibi ise 24 saatte 1,4 M izlenerek öteki bir muvaffakiyete imza atmıştır. Youtube Worldwide listesinde en çok izlenen klipler sıralamasında da 28.sıraya kadar çıkmıştır.