Crans Montana, Brignone ve Bassino'dan SuperG Venier'in arkasında podyumda

achievable

New member
Başka bir çift podyumu Federica Brignone ve Marta Bassino. Bu sefer bir geliyor Crans Montana Super-G'de ikinci ve üçüncü sıra Crans Montana'da Mont Lasceaux'da mükemmel bir zaman geçiren Stephanie Venier'in arkasında. Avusturyalı pilotun derecesi 1'16″ 52, kariyerinin 65. podyumunda yer alan Federica Brignone'dan sadece 4 yüzde biri daha iyi ve İsviçre'de iki gün içinde ikinci oldu. İtalyan pilot, Lara Gut-Behrami'nin altıncı sırada yer alması nedeniyle uzmanlık sıralamasında puanlarını geri kazandı. Aosta Vadisi kızı şu anda üçüncü, İsviçreli'nin 34 puan ve Avusturyalı Hutter'ın 29 puan gerisinde ikinci sırada yer alıyor. Marta Bassino üçüncü sırada, Venier'in sadece 15 sent gerisinde.

1 numaralı formayla Laura Pirovano 1'04'lük farkla 11'inci sırayı alırken, Roberta Melesi 1'20'lik derecesiyle 13'üncü sırada yer alıyor. Nicol Delago ve Teresa Ruggaldier 2″31'de, Sara Thaler 3″05'te, Nadia Delago 3″68'deyken Vicky Bernardi oyun dışı.

Brignone: “İkinci olmak beni biraz üzüyor”

“Güzel bir hafta sonuydu, kusura bakmayın çünkü küçük yolun hemen ardından biraz uzun gittim ve biraz fazla sert yürümek zorunda kaldım ve plan konusunda çok zaman kaybettim. Sonra mükemmel bir final bölümü yaptım ama Venier mükemmel bir orta rol oynadı ve önde. Biraz canımı sıkıyor çünkü çoğu zaman birkaç kuruş geride kalıyorum ama durum böyle. Sıralamayı düşünmüyorum, yarış yarış ilerlemek ve her seferinde elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak istiyorum. İtalya'daki bir sonraki yarışlar Passo San Pellegrino'da olacak ve orada baştan sona her şeyimi verebileceğimi umuyorum. İyi yarışlar çıkarmak istiyorum” dedi Federica Brignone.

Bassino: “Süper bir hafta sonu”

Marta Bassino memnun. “Süper bir hafta sonu” diyor, “Bu hafta sonundan gerçekten çok mutluyum, her şeyden mutluyum. Gerçekten zordu, kar lapa gibiydi, kıvamı yoktu. Zeminin girişinde bir hata yaptım ve hızımı kaybettim ama odaklanmayı sürdürdüm. Sürekli bir ilerlemeydi, bazı esnemeleri iyi yaptığımı biliyordum, şimdi daha fazla farkındalık oluştu ve her şey daha iyi çalışıyor. Bu yarışlar bana güven veriyor ve bu yolda devam edeceğim. Perşembe günü büyük bir slalom günü yapacağım ve ardından Val di Fassa'da hıza geri döneceğiz.”

Ayrıca okuyun