Davis Kupası finalinde İtalya-Avustralya, bugünkü maç: takvim ve canlı TV

achievable

New member
İtalya bugün Avustralya’ya karşı Davis Kupası finalinde. Jannik Sinner liderliğindeki Azzurri, İtalyan tenis tarihindeki ikinci ‘gümüş salata kasesine’ saldırıyor. İlk ve tek zafer 1976’ya, yani neredeyse yarım yüzyıl öncesine dayanıyor. Bugün, 26 Kasım, 1998’de oynanan son finalden 25 yıl sonra oruç sona erebilir. İtalya, yarı finalde Azzurri adına dünya 1: 2-1’lik skorla Novak Djokovic’in Sırbistan’ına karşı elde ettiği başarının ardından şampiyonluk için oynuyor. yıldız bir Günahkar ile.

22 yaşındaki oyuncu önce teklerde Djokovic’i yenerek 3 maç puanı iptal etti ve ardından Lorenzo Sonego ile Nole ve 1995’te Lorenzo Musetti’ye karşı elde edilen tek Sırp puanının yazarı Miomir Kecmanovic’e karşı çiftlerde tekrar kazanarak skoru kapattı. açılış single’ları.

Günahkar, altın bir dönemden geçtiğini ve en büyük isimlerden biri olarak kutsandığını doğruluyor. 10 gün içinde dünyanın en iyi oyuncusunu iki kez yendi ve geçen Pazar günü Djokovic’in kazandığı ATP Finalleri finalinde de onunla karşılaştı. Bugün finalde 5 karşılaşmanın 5’inde mavilere mağlup olan Alex De Minaur ile karşılaşacağız. Kaptan Lleyton Hewitt’in tercihlerine göre ikinci Avustralyalı tekler oyuncusu Alexei Popyrin olmalı. İtalyan kaptan Filippo Volandri düğümü çözmeli: Tekrar Musetti’ye mi odaklanacak, Sonego’ya mı güvenecek yoksa Matteo Arnaldi’yi yeniden mi başlatacak? Çiftlerde Hollanda ve Sırbistan’a karşı harika bir performans sergileyen ikiliden farklı bir eşleşmeyi bu noktada hayal etmek zor.

“Çok değerli bir final var, bu tür maçları oynamak için her gün çalışıyoruz, puanlar ve duygular, sonuna kadar yaşamamız gereken şeyler. Sinner’ın Djokovic’e karşı kazandığı zaferden sonra mutlu oldum ve haydi oynayalım dedim” sonuna kadar öyle. Sinner muhteşemdi, Djokovic’le üç maç puanı kurtardı, sonra çiftlerde desenler biraz bozuktu. Çiftlere gidersek daha fazla şansımız olduğunu, farkındalığımızın olduğunu ve oğlanların çok iyi durumda olduğunu biliyoruz. iyi”, Volandri’nin Sky Sport’taki özeti.

“Novak’a karşı elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Çok iyi başladım, ikinci anda çıtayı yükseltti. Bu yarışmadan çıkmaktan bir puan uzaktaydık ve bunun yerine hala buradayız ve şimdi Davis Kupası’nı kazanma fırsatımız var. ama biz çok sakiniz” diyor Sinner.

“Çok yoğun ve mükemmel bir ikili yaptık. Benim için kolay olmadı, Lorenzo Sonego enerjimi yüksek tutmamda bana çok yardımcı oldu, tüm takım mutlu olabilir ve yarın göreceğiz”, diye ekliyor. Yarı final, İtalyan’ın Djokovic’e karşı iptal ettiği 3 maç puanı etrafında dönüyordu: “O anlarda ne düşündüm? Çok iyi hizmet ettim ve bu, ilerlemek için enerji verdi. O zaman tüm destek benim ve bizim için çok önemliydi. İkili temeldi, çok iyi hareket ettik, enerjimiz çok yüksekti, mutluyuz.”

İtalya-Avustralya TV’de

Değişikliklere bağlı olarak İtalya-Avustralya maçı saat 16:00’dan itibaren Raidue’da canlı yayınlanacak. Ayrıca Rai Sport HD’de canlı yayında. Sky aboneleri için Sky Sport Tennis’te canlı yayın. Akış, Sky Go, Now ve SuperTenniX’te canlı yayın.

Ayrıca okuyun