Del Piero, Gullit ve Cafu'nun 'oyları'

achievable

New member
Daniele De Rossi, Roma koçu olarak geçirdiği birkaç ayın ardından herkesi fethetmiş gibi görünüyor: oyuncular, kamuoyu, içeridekiler. Eski orta saha oyuncusu, Giallorossi benchindeki macerasında oyun ve sonuçları birleştiriyor. Her şey öngörülebilir mi yoksa sürpriz mi? Konu, Madrid'deki futbolun büyük isimleri tarafından Laureus Ödülleri kapsamında tartışılıyor.

“Böyle bir De Rossi beklemiş miydim? Daniele ile antrenörlük kursuna katıldım, o geçen sene bitirdi, ben de bu sene bitiriyorum. Onun tavrına, futbol bilgisine, futbol anlayışına şaşırmadım. Kendini tanıtma şekli, enerjisi ve bu ilk pazar günlerinden itibaren parıldayan her şey. Sonuçların bu kadar çabuk olması beni biraz şaşırttı ama mükemmel pembe olan Roma takımını da düşünürseniz, bu takıma uyum sağlayabilirler. Avrupa'da bu kadar başarılı olmak kolay olmasa bile” diyor Alessandro Del Piero.

“Evet, temel bilgilerin hepsinin mevcut olması açısından biraz şaşırdım. Süper uzman koçların söz konusu olduğu durumlarda, Bayern Münih gibi süper önemli kulüplerde bile bazen doğru seçimleri yaparsınız ve bunlar o anda doğru olur. , ama bir şeyler yolunda gitmiyor. Ve öyle oluyor. Kişinin mutlaka fakir olması gerekmez, diye ekliyor Del Piero. Bazen işler yolunda gitmiyor O, olağanüstü bir adam.”

“De Rossi harika bir antrenör olabilir çünkü her zaman somurtur, her zaman sinirli görünür, bir antrenör böyle olmalı, ben her zaman gülümsüyorum, bu benim için zor, ama bu yüz sana yardımcı oluyor, biraz Capello'ya benziyor. Ancelotti her zaman gülümsüyor ama maçtan sonra Capello gibi iyi bir insan”, diyor Ruud Gullit. “De Rossi için çok mutluyum, çünkü o İtalyan futbolunda önemli bir insan, iyi iş çıkardığı için mutluyum”, diye ekliyor.

“De Rossi'yi tanıyorum, onu iyi tanıyorum, Bay De Rossi… bizimle oynayan çocuk”, diye gülümsüyor Marcos Cafu. “Onun Roma'da büyüdüğünü gördüm. Şimdi İtalya'nın en önemli takımlarından birinin koçu oldu. Ona iyi şanslar diliyorum. Umarım çok iyi işler yapabilir. Meslektaşlarımın da bunu başardığını görmek beni her zaman çok mutlu eder.” Profesyonel anlamda başarılılar mı, antrenör mü yoksa asistan mı? Futbol dünyasında nasıl başarılı olduklarını görmek her zaman bir zevktir. Onun oynadığı dönemde onun karakterinin değiştiğini tahmin etmezdim. çok: Çocukken çok utangaçtı” diyor Brezilyalı.