Dubai: Şirket Haberleri

Musa

New member
Dubai Holding’in memleketler arası gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketi Sama Dubai, bu yıl ikincisi düzenlenen Türk Arap Ekonomik Forumu’na (TAF’06) ‘Elmas Sponsoru’ olarak katılıyor.

Sama Dubai’den yapılan açıklamaya nazaran, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde düzenlenecek olan forum 8-9 Haziran tarihlerinde İstanbul’da, Ceylan Intercontinental otelinde gerçekleştirilecek. TAF’06, Türkiye tarafında DEİK, Arap tarafında ise Al-Iktissad Wal-Aamal kümesinin işbirliğiyle organize ediliyor. Sama Dubai TAF’06’da Dubai ve başka ülkelerdeki çığır açan yatırımlarını sergileyecek. Sama Dubai’nin portföyünde büyük çapta turizm ve tatil projeleri bulunuyor. Bunların içinde en önde gelenleri Bahreyn’deki ‘Salam Beach Resort & Spa’, Umman’daki ‘Salam Mountain Beach Resort’, Fas’taki ‘Amwaj’ ve ‘Marina de Casablanca’ ve Dubai’deki ‘Lagoons’ bulunuyor.

Sama Dubai’nin foruma iştirakiyle ilgili açıklama yapan CEO Farhan Faraidooni, “Sama Dubai, Türkiye’nin süratle büyüyen, epey sayıda imkan sunan pazarına ve iktisadına yatırım yapmaya kararlı. Türk Arap Ekonomik Forumu’na iştirakimizin Türkiye ve Arap dünyası içindeki uygun alakaların daha da geliştirilmesine büyük katkısı olacağına inanıyoruz. TAF’06’ya hem Türkiye’den birebir vakitte dünyanın değişik ülkelerinden epeyce sayıda iş dünyası temsilcisi, uzmanlar ve medya temsilcileri katılacak. Forum’da bir fazlaca yatırım imkanı, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne iştiraki perspektifinden pahalandırılacak. Başta turizm, BT ve telekomünikasyon olmak üzere kilit bölümlerde Türk-Arap iş birliği imkanları gözden geçirilecek. Sama Dubai ve projeleri ile ilgili detaylı bilgi, şirketin forum alanındaki standında ziyaretçilere sunulacak” dedi.

Öte yandan, Sama, tamamı Dubai Holding’e ilişkin özel bir şirket. Sama’nın uzmanlık alanı gayrimenkul yatırımı olarak belirlendi ve iştiraklerden, ortaklardan ve yatırımlardan şurası dünya çapında bir portföy oluşturarak kesimin emsalsiz önderi olmayı hedefleniyor. Dubai International Properties (DIP) ise, Sama’ya birinci katılan şirket. DIP’nin etkin bir biçimde faaliyet gösterdiği gayrimenkul geliştirme alanları içinde kuleler (Dubai Towers markası altında), büyük çaplı tatil köyleri (Salam markası altında), iş merkezleri, mega alışveriş merkezleri ve daha bir epeyce farklı segment bulunuyor. Sama Dubai’nin mevcut projeleri ise şu biçimde: “Dubai Towers – Doha; Dubai Towers – Istanbul; Dubai Towers – Kazablanka, Fas; Amwaj – Rabat, Fas; Salam, Beach Resort & Spa – Bahreyn; Salam Mountain Beach Resort & Spa – Yiti, Umman; Marina de Casablanca, Fas; The Lagoons – Dubai, BAE.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İktisat