dünya şampiyonunun sözleri

achievable

New member
“Bu hayatımın en mutlu anı. Tarih yazmak gerçekten güzel. Ama ne kadar şanslı.” Dünya şampiyonu Pecco Bagnaia, MotoGP 2023’teki ikinci dünya şampiyonluğunun ardından ‘Repubblica’ya verdiği röportajda bunu söylüyor. “Hayatta şansın her zaman bir payı vardır. Mütevazı ve pozitif olmalısınız. Harika bir motosikletim var, buna güvenebilirim” Beni her zaman destekleyen olağanüstü ve sevilen insanlardan oluşan bir takımdayım. Kazanın olduğu öğleden sonra benim için gerçekten çok iyi geçti.”

“Çok zordu ama hiç şüphem olmadı. Her ne kadar zorluklar yaşasak da. Her seferinde sorunlara çözüm bulmayı başardık.” En kritik an? “Barselona: korkunç bir düşüş, Binder bacağımın üzerinden geçti. Acı, korku. Bir hafta sonra Misano’daydık, dişlerimi gıcırdattım. Dizimi hareket ettiremiyordum ama Pazar akşamı Jorge beni sadece 14 dakika götürmüştü. 37 yerine puan. Ancak asıl acıyı aşağıdaki yarışlarda yaşadık: Sezonun ilk yarısında hızımı kaybetmiştim. Cuma günü hiç gitmiyorduk. Nedenini hâlâ bilmiyoruz ama biz Bir çözüm bulmaya çalışmam gerekecek ve yakında odaklanmam gerekiyordu. Öğrenmeye, çalışmaya devam etmem gerekiyordu. İlerleme kaydetmem gerekiyordu.”

Valentino Rossi, Valencia startından önce ona “sakin kalmasını söyledi: Martín kazanmak zorundaydı, yine de ilk 5’te bitirebilirdim ve bu kesinlikle benim ulaşabileceğim bir sonuçtu. Geçen sene kağıt üstünde daha kolaydı, Quartararo için” imkansız bir başarı olurdu ve sonra daha hızlı gittim. Ama yine de üzerimde çılgın bir baskı vardı. Bu sefer sakindim: İyi başladım, bir hız belirledim, düz yolda Jorge neredeyse üzerime geliyor – aslında şans – ve sonra iyileşmeye çalışırken bir hata yaptı.” Gerçekten düştüğünün farkında değil miydi? “Yemin ederim. Onun dördüncü sırada olduğunu sanıyordum. Ve son 5 turda gerçekten çok korktum: hava soğuktu, ön lastikte sorunlar vardı. Düşündüm ki: düşersem üçüncü olur ve yarışı alır.” başlık. Şimdi nefes alıyorum ama bu basit bir durum değil.”

Ve şimdi de kız arkadaşı Domizia ile düğünü: “Bu çok önemli. Geçen yıl Noel arifesinde ben ondan evlenme teklif etmiştim. Bazı şeyleri çok fazla duyurmak istemiyorum, çok fazla şeyin olmadığı bir tören istiyorum. millet. Ama elbette evleneceğiz. Belki yazın. Şampiyona bittiğinde.”