Eğitimde Türkiye’nin kuvvetli Markası Bilnet Okulları Mogan’da

abbas

Global Mod
Global Mod
Eğitimde akademik muvaffakiyet odaklı güçlü eğitim içeriği ile Türkiye’nin aydınlık geleceğine istikamet verebilecek bireyleri yetiştirme maksadıyla yola çıkan Bilnet Okulları, yeni yatırımlarına devam ediyor. Başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa olmak üzere Türkiye’nin birfazlaca noktasında açtığı okullarla Türkiye’nin eğitim alanındaki saygın kuruluşları içinde yerini alan Bilnet Okulları’nın pandemi kaideleri niçiniyle ertelenen Ankara Gölbaşı’ndaki yerleşkesinin açılış merasimi büyük bir coşku ile yapıldı. Mîllî futbolcular Mehmet Topal ile Şener Özbayraklı’nın da kurucuları içinde olduğu Bilnet Okulları Mogan Yerleşkesi, kısa müddette bölgenin en tercih edilen eğitim kurumları içinde yerini aldı.

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde kurulan Bilnet Okulları Mogan Yerleşkesi açılış merasimine Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal, Gölbaşı Kaymakamı Erol Rüstemoğlu, Gölbaşı İlçe Mîllî Eğitim Müdürü Serap Yılmaz, Ankara Ticaret Odası Lideri Gürsel Baran, Bilnet Okulları Genel Müdürü Zehra Sağ, Bilnet Mogan Yerleşkesi kurucularından iş insanı Serkan Aydın ve Ömer Türlü’nün yanı sıra fazlaca sayıda veli, öğrenci ve davetli katıldı.

Açılış merasiminde konuşan Bilnet Okulları Genel Müdürü Zehra Sağ; maksatlarının yeniliğe açık, eğitimli, donanımlı, kültürlü ve muvaffakiyete odaklı gençler yetiştirmek olduğunu söylemiş oldu:

Bilnet Okulları Mogan Yerleşkesi, 13.000 m2lik alanda 52 derslik, 1.250 öğrenci kapasitesi ile okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve Anadolu lisesi kademelerinde hizmet veriyor.

Bilnet Okulları, okul evvelden liseye tüm eğitim kademelerinde akademik muvaffakiyet odaklı, yabancı lisana hâkim, sanata ve spora ilgi duyan, öz kontrolü yüksek, özgün ve yaratıcı düşünebilen, yeniliklere açık, 21. yüzyıl hünerleri ile donatılmış, dijital okuryazarlığın yanı sıra; net gayelere, net kararlara ve net tahlillere sahip bireyler yetiştirmektedir. Uzman akademik grubuyla öğrencilerinin eğitim gereksinimlerini karşılayan Bilnet Okulları; okul öncesi, ilkokul, ortaokul, Anadolu ve Fen liselerinde “Bilnet Okulları ile Gelecek Daha Net!” mottosu ile eğitim – öğretim faaliyetlerini Türkiye’nin farklı noktalarında bulunan 78 okulunda muvaffakiyet ile sürdürmeye devam etmektedir.

Bilnet Okulları Genel Müdürü Zehra Sağ merasimde yaptığı konuşmada, Bilnet Okullarında eğitim goren her bir öğrencinin büyük bir dikkat ve ilgiyle yetiştirildiğini vurguladı. Sağ; “Eğitim sistemimiz ortasında Bilnet Okullarına mahsus uyguladığımız biroldukça yol ve teknik mevcut. Bu usul ve teknikler her öğrenciye öğrenmesi için farklı bir yol sunuyor. Ölçme kıymetlendirme sistemimiz ile öğrencilerimizin kazanımlarını daima takip ediyor, velilerimiz ile iş birliği ortasında öğrencilerimizin ferdî gereksinimlerine yanıt verecek ortamlar oluşturuyoruz. Bilnet Okullarının en kuvvetli yanlarından bir başkası de, uyguladığımız yabancı lisan eğitim programıdır. Yabancı lisan eğitiminde öğrencilerimize içerik odaklı lisan eğitim modeli sunuyoruz. bu biçimdece her öğrencimiz lisanı öğrenmek yerine onu edinir; yani yabancı lisanı ömrün bir kesimi olarak görmeye ve doğal olarak âlâ düzeyde konuşmaya başlar. Bu modelimiz yalnızca konuşma marifetinde değil, dinleme, okuma ve yazma hünerlerinde de öğrencilerimizin nitelikli bir yabancı lisan düzeyi ile mezun olmasını sağlar.”

Bilnet Okulları Mogan Yerleşkesi kurucularından Serkan Aydın da konuşmasında Türkiye’nin, başarılı, donanımlı ve özgüvene sahip gençler yardımıyla daha da ileriye taşınacağını söz etti:

“Eğitimde maksat, gençlerimizi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirmek, onları en âlâ biçimde hayata hazırlamaktır. Bir ulusu yüksek bir toplum olarak yaşatan da yoksulluğa düşüren de eğitimdir. Öyleyse ülkemizin geleceği, sizlerin elindedir. Ulusal varlığımızı onurlu bir biçimde devam ettirecek kuşaklar de okullarda, öğretmenlerin ellerinde yeşerecektir. İnanıyorum ki, veli-öğrenci ve öğretmen iş birliği ortasında olurlarsa sorunlar büyük ölçüde çözülür. Karşılıklı sevgi, hürmet ve dayanışmanın olduğu bir okulda da öğrenci başarısı yükselecektir.

Açılışında emeklerinden dolayı öğretmenlerine de teşekkür eden Aydın “Ülkemizin geleceği sevgili öğrencilerimizin yetiştirilmeleri konusunda her vakit olduğu üzere azim ve fedakârlıkla çalışan siz öğretmenlerimize olan inancımız ve itimadımız tamdır. Geleceğimiz, yarınlarımızın teminatı sizlersiniz. Hedefimiz daima birlikte, çocuklarımızı ve gençlerimizi en âlâ biçimde yetiştirmek; meslekleriyle kendilerine ve topluma faydalı birer birey olabilmelerini sağlamaktır.‘’

Bilnet Okulları Mogan Yerleşkesi Müdürü His Can ise konuşmasında, öğrenci odaklı bir eğitim anlayışını benimsediklerini söylemiş oldu: ‘’Eğitimdeki gayemiz, gençlerimizi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirmek, onları en yeterli biçimde hayata hazırlamaktır. Eğitim vazgeçilemeyecek en değerli hizmettir. Bu yüzden bizler geleceğimize istikamet verecek; gözleri umutla parlayan biricik gençlerimizi inanç ve kararlılıkla geleceğe hazırlamaktan gurur duyuyoruz. Öğrencilerimiz bizim en büyük gücümüzdür. Öğrencilerimizin öğrenme süreçlerini bir arada kıymetlendirmek ve tahlil etmek, şahsi gelişimlerini, akademik ilerlemelerini, toplumsal hünerlerini duygusal istikametlerini de göz önünde bulundurarak geleceklerine istikamet verecek biçimde geliştirmek temel maksadımız olacaktır.’’

Açılışa katılan davetliler merasim daha sonrası Bilnet Okulları Mogan Kampüsü’nü gezerek yetkililerden binanın özellikleri ve donanımlarına ait bilgiler aldılar.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı