”En değerli görev annelik”

abbas

Global Mod
Global Mod
Bekir Develi ve Merve Gülcemal’in konuk olduğu Ailem Kocaeli Buluşmaları Anneler Günü Özel söyleşisi Körfez ilçesinde gerçekleştirildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bayan ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğünün organize ettiği Ailem Kocaeli Buluşmalarının ikincisi gerçekleştirildi. Körfez Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleşen söyleşinin konusu ‘En Değerli Görev Annelik’ oldu. Yaklaşık 3 saat süren söyleşiye Kocaeli Büyükşehir Belediye Lider Vekili Yaşar Çakmak ve Körfez Belediye Lideri Şener Söğüt katıldı. Program, Ailem Kocaeli Eğitim Merkezi bağlama atölyesi öğrencilerinin konseri ile başladı. Bağlama atölyesinden 9 öğrenci yeteneklerini sergileyip, halk türkülerinden derlemeler seslendirdi.

ÇOCUKLARA YAKLAŞIMLARDAN BAHSEDİLDİ

Bekir Develi ve Merve Gülcemal’in anneler günü özelinde ‘En Değerli Görev Annelik’ konusu ile gerçekleştirilen söyleşide kendimize bile ilgi alımlı gelen bir mecrada çocuklarımızı muhafazaya çalıştığımızı aktaran Bekir Develi, ‘’Anneler çocuklara yemek yedirmek için bile internet ortamındaki görüntüleri izletiyor. bu biçimde da youtuber’ların söylemiş oldukleri bizim söylemiş olduklerimizden daha pahalı oluyor’’ dedi.

‘‘EĞİTİM ANNE KARNINDA BAŞLIYOR’’

Programda söyleşi yapan eğitimci çocuk kitabı muharriri Merve Gülcemal ise ‘‘Eğitim anne karnında başlıyor. Anne karnındaki bebek, anne ne dinliyorsa çocuk da ondan etkileniyor. Anne baba arbede ediyor, bebek kendisini büzüyor, annenin hissiyatıyla hisleniyor. Ebeveynler çocuklar doğmadan yatağını hazırlıyor, birfazlaca hazırlık yapıyor. Doğmadan evvel hazırladığınız yatakta bir ömür kullanacağı omurgaya yararınız olur evet fakat bebek doğmadan evvel anne karnındaki yatakta huzur ve inanç ortasında olması daha faydalı olacaktır’’ dedi.

AİLEM KOCAELİ PROJESİ

Ailem Kocaeli projesi ile milli-manevi kıymetlerimiz doğrultusunda, toplumsal gelişimi, aile olma/aile kalabilme süreçlerini destekleyen, bayan, aile ve çocuk temelli çalışmalar yürütülüyor. Bu kapsamda bireylerin, fizikî, ruhsal, toplumsal istikametten sağlıklı gelişimlerine takviye olmak, toplumsal iştiraki ve farkındalığı arttırmak emelli eğitim, seminer, söyleşi programları, “Ailem Kocaeli Buluşmaları” ismi altında yapılmaya devam edecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı