“Evet Juve kötü oynuyor”

achievable

New member
“Kötü oynadığımızı duydum ve belki de bu doğrudur.” Massimiliano Allegri, Juventus'un İtalya Kupası yarı final ilk ayağında Lazio'ya karşı aldığı 2-0'lık galibiyetin ardından 'suçluyum' dedi. “Kazanma yollarına geri dönmek bizim için önemliydi, çocuklar iyiydi, ilk yarıda daha dengeliydik, ikinci yarıda mükemmel bir Lazio'ya karşı mücadele verdik. Şimdi şampiyonluğu düzeltmeyi düşünmeliyiz.” Allegri Mediaset'e söyledi.

Juve şampiyonada son 9 maçından sadece birini kazandı. “Futbolda da öyle anlar oluyor ki, çocuklar böyle oyun oynamayı çok iyi beceriyorlardı. 300 maça çıkıp 5 şampiyonluk kazanan Alex Sandro'ya üzülüyorum, o ciddi bir profesyonel. Geldiğinde iki önemli müdahale yaptı. Bence düdükler yanlış ama taraftarlara saygı duymalıyız. Neyse ki Alex Sandro'nun geniş omuzları var ve son dakikaları doğru şekilde geçirdi”, diyor Allegri, bunun yerine halkın desteğini aldı. “Taraftar korosu mu? Takımı cesaretlendirmek zorunda olan taraftarlara büyük saygım var. Kötü oynadığımızı duyuyorum ve belki bu da doğrudur ama bağlılık açısından bu takım hakkında hiçbir şey söylenemez. Kesinlikle daha iyisini yapmalıydık. Bazen sorumluluk bana ait ama bu gece büyük bir tevazu ve kararlılıkla oynadık ve böyle oynadığımızda bazı güzel oyun modelleri de ortaya çıkıyor. Çocuklar bu akşamın tadını çıkarmalı çünkü onlar bunu tamamen hak ettiler”, diyor.

“İlk yarının sonunda soyunma odasında takıma ne dedim? Rakibin kalesine doğru koşuyoruz, bir çözüm buluruz dedim. Her zaman futbolun basit olduğunu söylüyorum çünkü en basit şeyler en kolay şeylerdir. Zor. Olumsuz bir dönemden geçiyoruz, şampiyonluğu halletmemiz lazım, sonrasında İtalya Kupası finali oynamak güzel olurdu ama adım adım ilerlememiz gerekiyor. Bu olumsuz an herkese bağlıydı. , her şeyden önce benden” diye bitiriyor.