Fiorentina, Vlahovic ve Juve’ye ırkçı hakaretler nedeniyle köşeyi kapattı

achievable

New member
Fiorentina oyuncusu, 3 Juventus oyuncusuna (eski Viola Dusan Vlahovic) ırkçı tezahürat yaptığı için bir maç diskalifiye edildi, Moise Kean ve Weston McKennie – Pazar günü Franchi’de Bianconeri’nin 1-0 kazandığı maçta. Serie A spor hakemi, “Fiorentina kulübüne, söz konusu maçta ‘Curva Fiesole’nin fiilen işgal edilen bölümünde seyircisiz bir maç oynama yükümlülüğü ile yaptırım uygulanmasına” karar verdi. Yaptırım bir yıl süreyle ertelendi; “bu süre içinde benzer bir ihlalin gerçekleşmesi halinde, uzaklaştırma cezasının kaldırılacağı ve yeni ihlal için uygulanan yaptırıma ekleneceği uyarısıyla”.

Fiesole eğrisinin taraftarları, Toskana’yı vuran sel felaketini takip eden günlerde maçın normal şekilde oynanmasına karşı olduklarını ifade etmişlerdi. Viola taraftarları, toplu halde stadı terk edeceklerini ve akşamı kötü hava koşullarından etkilenen merkezlerde çalışan gönüllülere yardım ederek geçireceklerini açıklamışlardı. Televizyon görüntülerinin de belgelediği gibi virajda maç sırasında bazı boş sıralar vardı, sektörün geri kalanı birbirine çok yakın taraftarlarla dolu ve kalabalıktı.

“Evet, daha fazla hassasiyet bekliyordum, o kadar ki bu konuda hiçbir uzmanlığım olmamasına rağmen, maçın menfaat nedeniyle ertelenmesi için kendimi kamuoyuna açıklamıştım. Fiesole eğrisindeki çocukların harika bir örnek verdiğine inanıyorum. Toskana bölgesi başkanı Eugenio Giani, bugün Radyo Roma Sound’da yayınlanan Gli Inascoltabili’de, “Değerlerin ve bunların nasıl bir araya geldiğinin kanıtı, coşkuları sadece favori takımlarına tezahürat yapmayı amaçlamıyor” dedi. “Fiorentina, Floransa’dır ve Floransa da Fiorentina’dır, bizimki iki takımı olmayan şehirlerden biri, dolayısıyla Fiorentina’da, Floransa’nın değerlerinin ve kültürünün bir ifadesi olarak çok güçlü bir kimlik duygusu var. Çocuklar bunu yapmıyor.” Çamur küreklemek için maça gitmiyorlardı, başka birinin vermediği zengin bir tanıklık verdiler”, diye ekledi Giani.