Gelişim, Seninle Projelerinden Eğitime Tam Takviye

abbas

Global Mod
Global Mod
bp Türkiye’nin odağına üniversite çağındaki gençleri aldığı toplumsal sorumluluk projesi

Gelişim, Seninle kapsamında hibe ve grup koçluğu almaya hak kazanan öğrenci kulüpleri projeleri hayata geçirilmeye başlandı.

Üniversite çağındaki gençlere 21. yüzyılın gerektirdiği maharetleri geliştirme, farklı kültürleri tanıma, lisan manisi niçiniyle erişemedikleri bilgilere gelisimseninle üzerinden erişme fırsatı sunan ve gençleri iş dünyasına hazırlayan bp Türkiye’nin gençlik projesi Gelişim, Seninle kapsamında hibe takviyesi alan projeler hayata geçiyor.

Gençleri destekleyen toplumsal sorumluluk projesi Gelişim, Seninle’nin müşavere kurulunca belirlenerek hibe ve kadro koçluğu almaya hak kazanan toplam 28 toplumsal yarar odaklı proje, kulüp mensubu öğrencilerin aldıkları kapasite geliştirme eğimlerinin akabinde uygulamaya geçerek; ulusal ya da lokal çapta yaşadıkları bölgenin gereksinimlerine tahliller sunuyor.

Gelişim, Seninle kapsamında geliştirilen üç proje, eğitim alanına yönelik tahlilleri ile fark yaratıyor. bp Türkiye çalışanlarının grup koçluğu dayanağı ile eğitim alanında geliştirdikleri projelerini hayata geçiren Orta Doğu Teknik Üniversitesi Robot Topluluğu 7-12 yaş aralığındaki çocukları robotik kodlama ile tanıştırmayı amaçlayan çeşitli etkinlikler düzenlerken Ankara Üniversitesi Biyoloji Topluluğu (ANÜBİT), Ankara’nın Mamak ilçesine bağlı Alahan Mahallesi’ndeki Lalahan İlköğretim Okulu’na biyoloji laboratuvarı kurulmasını sağlayarak biyoloji temelli etkinliklerle etraf şuurunun arttırılması amacını gerçekleştirdi. Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi IEEE-NEU Kulübü ise lokal idareler ile iş birliği sağlayarak dezavantajlı şartlarda eğitim bakılırsan öğrencilere kodlama, rubik küp, mühendislik tanıtımı ve arduino üzere eğitimler düzenledi.

Gelişim, Seninle’nin hayata geçirilen projeleri ile gurur duyduğunu, gerçekleşen her proje ile memnun olduğunu belirten bp Türkiye Ülke Lideri Tümkan Işıltan hususla ilgili açıklamasında; “Gelişim, Seninle’deki her bir gencimize teşekkür etmek istiyorum. Zira her bir kulübün hayata geçirdiği toplumsal yarar projesi; geleceğe dair içimi umutla dolduruyor. Ne keyifli ki bp Türkiye’de eğitimi topluma ve geleceğe en değerli yatırım olarak görüyoruz. bp Türkiye ailesi olarak gençlerimiz bu derece değerli bir mevzuda farkındalık sahibi oldukları için gurur duyuyoruz. Eğitim konusunda hayata geçen üç başka projenin de destekçisi ve takipçisi olacağız” dedi.

Gelişim, Seninle projesi kapsamında 2019’dan bu yana 33 vilayetten, 60 üniversitenin 91 kulüp ya da topluluğundan 552 öğrenci kapasite geliştirme eğitimlerine katılırken, gençlere toplamda 62 oturumda, 124 saat eğitim verildi. Bu eğitimlerde 31 bp Türkiye çalışanı Gelişim, Seninle gönüllüsü olarak yer aldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı