“Gençleri profesyonel olarak yetiştirmekten vazgeçin, bu onları spordan uzaklaştırıyor”

achievable

New member
“Gençler çoğu zaman bisikletten uzaklaşıyorlar çünkü birçoğu zaten küçük kategorilerde gereksiz strese maruz kalıyor: bisiklet sürmek çaba ve fedakarlık gerektiren bir spordur, ancak gençlerin her şeyden önce eğlenmeye ihtiyacı var. Benim bakış açıma göre kopyalamak Profesyoneller gençleri eğitirken, çünkü onları bıkkın bir şekilde organize etmek onların hareketten uzaklaşmasına neden oluyor ve eğer bugün bisiklet tutkunu gençlerimiz yoksa, yarın büyük şampiyonlarımız da olmayacak”. Bu, eski bisiklet dünya şampiyonu Beppe Saronni tarafından, 2 ve 3 Aralık’ta Bologna’da düzenlenen “Kampüs Bisiklet Konvansiyonu: bisiklete uygulanan bilim” kapsamında özel web sitesi Bikeitalia.it ile röportaj yapan kişi tarafından söylendi. gençler ve bisiklet konulu bir konuşmacı olacak.

“Gençlerimizin spor pratiğinin gelişimine yatırım yapmak, sadece şampiyonlar yetiştirmek için değil, gelecekte sağlık hizmetlerinde bize daha az maliyetli olacak ve dünya çapında memnuniyet verecek sağlıklı nesiller yetiştirmek için çok önemli. Yeterli olurdu. Çoğunluğun iyiliğinden kopyalanacak olursa – diyor Saronni – izlenecek en bariz örnekler, Vingegaard gibi şampiyonlar ve Tadej Pogacar adıyla anılan o korkunç çocuğu yetiştiren Danimarka ve Slovenya’dır: menşe ülkeleri güvenliği birleştirmeyi başarmışlardır. Gençleri sporla buluşturmak için doğru politikalarla yollara çıkacağız” dedi.

“Fakat bugün, spora, özellikle de bisiklete, büyük kaynakların harcandığı Birleşik Arap Emirlikleri ve diğer Basra Körfezi ülkeleri gibi bazı Arap ülkelerini de örnek olarak almakta fayda var, sadece yeni gençlere bir örnek ve sağlıklı bir model vermek için. Çünkü spor aktivitelerini teşvik ederek, gençlerin doğru beslenmenin temellerini öğrendiği ve hareketsiz bir yaşam tarzının gerektirdiği gelecekteki hastalıkların başlangıcıyla mücadele etmek için vücutlarını nasıl kullanacaklarını öğrendikleri daha sağlıklı bir toplumu teşvik ediyorlar.”