Giro d’Italia 2023, kötü hava koşulları nedeniyle etap kısaldı

achievable

New member
Giro d’Italia 2023’ün bugünkü etabı kötü hava koşulları nedeniyle kısaltıldı. “Özellikle İtalya kısmındaki olumsuz hava koşulları göz önüne alındığında, Komisyon Aşırı Hava Protokolü’nü uygulayarak sporcuların taleplerini karşılamaya karar verdi – Giro d’Italia organizasyonu bir notta duyuruyor – Etap 13, Croix de Couer’in girişinde Le Chable mevkiine yerleştirilecek yeni km 0. Parçanın son kısmı korunacak. Yol haritasında öngörülen süreler değişmeden kalacak”. Rota toplamda yaklaşık 75 km sayılacak ve Gran San Bernardo’dan kaçınacaktır.

Etap yaklaşık 120 km kısaldı, artık “geçmişin bisikletçileri” yok mu? “Eh, bisiklet de değişiyor – son baskılarda Giro’nun rotalarını belirleyen ve tasarlayan Corsa Rosa’nın direktörü Mauro Vegni, Adnkronos’a yanıt verdi – ve ayrıca bu yıl birkaç etap olduğu da söylenmelidir. suyun altında koş, yorgunluk anlaşılır”.

“Bugün sorun her şeyden önce inişlerde” ve bunların yüksek performanslı bisikletler sayesinde nasıl çözüldüğünü “bisikletçiler açısından birçok şey değişti. Elleriniz uyuştuğunda frenleme algısı çok farklı. ve bugün hangi durumların çok yakınında yavaşladığını biliyoruz”. Kısacası, “bisiklet yapmanın yolu değişti” sonucuna varıyor.

Bu arada, Trek Segafredo ekibi “Mads Pedersen Giro d’Italia’nın bugünkü etabına çıkmayacak. Mads öksürükle sıkıntılı bir gece geçirdi. Bu sabah boğaz ağrısı ve soluk borusu iltihabıyla uyandı ve koşacak durumda değil.”