Günahkar ve Medvedev’e karşı bugün kazanılan zafer: Jannik’in söyledikleri

achievable

New member
Zirveye yakın ama yine de yeterli değil. Jannik Sinner, İtalyan tenisi için tarihi bir sonuç olan ATP Finalleri’nde finalde. 22 yaşındaki oyuncu, yarı finalde Rus Daniil Medvedev’i 3 sette mağlup etti. “Çok yüksek bir seviyede oynuyorum, vücudum çok iyi dayanıyor ama kafamda çok şey geliştirebileceğimi biliyorum: filede, serviste, serviste… Gelişmem gerekiyor”, diyor dünyanın 3 numarasına karşı düello sonrasında düzenlediği basın toplantısında.

“Tenise ne kadar adadığımı, kaç saat antrenman yaptığımı biliyorum, birçok fedakarlık yapıyorum çünkü bunun belirli hedeflere ulaşmamda bana yardımcı olduğunu biliyorum. Dünyanın en iyilerine karşı oynamak artık biraz normal hale geliyor ve ben de bunu hissediyorum.” biraz daha sakin “, diye ekliyor Güney Tirol tenisçisi. “İleriye doğru adımlar attım, kendimi daha iyi tanıyorum, güçlü yönlerimi biliyorum ama bu, doğru yönde gidiyor olsam bile mükemmel olduğu anlamına gelmiyor. Sahaya doğru zihinle ve seyirciyle çıkıyorum. bana yardım ediyor” diye devam ediyor. .

Günahkarın istismarları artık bir alışkanlık haline geldi. Ancak yeteneğin performansı antrenör Simone Vagnozzi’yi bile şaşırtmaya devam ediyor. “Bugün beni de şaşırttı, ikinci setin sonunda maç zordu ve bunun yerine üçüncü sette çılgın bir enerjiyle ortaya çıktı, sansasyonel bir set oynadı: Maçtan sonra soğumak için kondisyon bisikletinin üzerindeydi ve Nasıl gelişebileceğini düşünüyor, bu onun gücü,” diyor koç.

“Her zaman gelişme yoluyla harika sonuçlar elde edeceğini düşünmüştüm ve yaptığı da budur; hem fiziksel hem de taktiksel kısımları geliştirdi ve bu onun, yendiği oyuncuların kalibresindeki oyuncuları bile yenebileceği anlamına geliyor.” , o ekler . Sınır nedir? “Bence hala geliştirilebilecek çok yer var, elinden gelenin en iyisini yaptığını düşünmüyorum, yapacak çok şey var, hem fiziksel hem de teknik olarak her açıdan gelişebilir, bize umut veren şey şu: Kendini her gün geliştirmeye ayırdığı olanak çok büyük.”

Medvedev ayrıca Günahkar’a da saygı duruşunda bulunur. “Şu anda çok iyi oynuyor, bugün bile hata yapmadı. Şimdi dalgayı geçiyor, sonra finalde nasıl olacağını göreceğiz. Eğer başarabilirse, bu turnuvadan sonra nasıl devam edeceğini görmemiz gerekecek. Her zaman son haftalarda olduğu gibi oynuyor” diyor Medvedev, seyirciyle yaşanan tartışmayı çürütüyor: “Dürüst olmak gerekirse hiçbir şey olmadı, molayı kaybettiğim için biraz aklımı kaçırdım. Şunu söylemeliyim ki Torino’da taraftar ve destek tüm hafta boyunca çok iyiydi. Sinner’ı desteklemeleri normal ama iyi şutlar attığımda çok fazla alkış duydum: bu çok güzel bir şey.”