Harran Üniversitesi’nden Milletlerarasılaşma İsmine Büyük Bir Adım Daha

abbas

Global Mod
Global Mod
Dünyanın sayılı üniversiteleri içinde yer alan Bahreyn Körfez Üniversitesi (Arabian Gulf University) ile Harran Üniversitesi içinde eğitim alanında ortak çalışma mevzularında işbirliği yapıldı.

Bu kapsamda Körfez Üniversitesi ve Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi içinde ‘İletişim Marifetleri Eğitimi Çalıştayı’ düzenlendi.

Çevrim içi olarak gerçekleşen birinci çalıştayda, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cahit Kaya ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve bununla birlikte Harran Üniversitesi Daima Eğitim Merkezi (HARÜSEM) Müdürü Doç. Dr. Ahmet Göçen tarafınca Körfez Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine yönelik “Yönetim, Etik ve Profesyonelizm” hususlarında birer sunum gerçekleştirildi.

Çalıştayda ayrıyeten ilerdeki günlerde Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafınca bağlantının ne olduğu, bağlantı çeşitleri, dinleme marifetleri, irtibatta olumlu ve negatif ipuçları, bağlantı geliştirilmesi ve idare hünerleri konusunda Körfez Üniversitesi öğrencilerine eğitimler verilmesi de planlandı.

İşbirliği kapsamında yapılacak çalıştayın ikinci oturumu ise HARÜSEM tarafınca yürütülen Üstün Zekâlı ve Yetenekli Öğrenci Eğitimi üzerine olması kararlaştırıldı. İki üniversitenin içindeki ortak çalışmalar yıl boyunca sürecek.

Harran Üniversitesi milletlerarası alanda değerli çalışmalarıyla isminden kelam ettirmeye devam ediyor

Husus hakkında bir açıklama yapan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik; “İki üniversiteden ilgili fakültelerin ortak ders, çalıştay ve tecrübe paylaşımını yapabilecekleri bu ortak oluşum, iki kurumun uluslararasılaşması çalışmaları kapsamında attıkları değerli bir adımdır.

Üniversitemizde farklı kurumlar ve üniversiteler ile işbirliği kapsamında öğretim üyelerimize takviye olmaya devam ediyoruz. bu biçimdece süratli işbirlikleri gelişiyor. Hocalarımız işbirliği konusunda ağır bir çalışma içerisindedirler. Bu kapsamda emeği geçen Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mahmut Işık, Program Sorumlusu Öğretim Üyelerimiz Doç. Dr. Cahit Kaya ve Doç. Dr. Ahmet Göçen başta olmak üzere takviye veren tüm Eğitim Fakültesi hocalarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı