“Hayatımda yeni bir sayfa açmanın zamanı geldi”

achievable

New member
“Benim için veda etme zamanı geldi. Kariyerim uzun, güzel ve önemli anlarla ve anekdotlarla doluydu, ancak emekli olma ve hayatımda yeni bir sayfa açma zamanının geldiğini hissediyorum. yeni bir hayattı.” Bu sözlerle ve bir tutam duyguyla, birçok İspanyol tenis şampiyonu ve eski dünya 1 numarası Garbiñe Muguruza, bugün Laureus Dünya Spor Ödülleri'nin basın odasında rekabetçi faaliyetlerden emekli olduğunu ve böylece ışıltılı kariyerinin perdesini kapattığını duyurdu. Madrid'de Palacio de Cibeles'te.

“Eğer 25 yıl önce ilk tenis toplarıma vurmaya başladığımda birisi bana profesyonel tenisçi olacağımı ve dünyada 1 numara olma hayalimi gerçekleştireceğimi söyleseydi bu kişinin deli olduğunu düşünürdüm. Hayatımın bu ilk döneminde tenis bana çok şey kattı. Benzersiz durumlarla karşılaştığım muhteşem bir yolculuktu. Dünyanın her yerini gezdim, birçok farklı kültürle tanıştım. Bu yolculuk sırasında bana eşlik eden herkese minnettarım çünkü onlar olmasaydı asla bu kadar ileri gidemezdim” diye ekledi 30 yaşındaki İspanyol şampiyon. “Artık hayatımda yeni bir sayfa açmaya hazırım. kesinlikle tenis ve sporla bağlantılı olacaktır. Umarım Laureus İyilik İçin Spor Vakfı ile olan işbirliğim, gençlere spor aracılığıyla kişisel olarak yardımcı olacak diğer birçok faydalı projenin yalnızca ilkidir.”

Tenisi ilk olarak 2023 yılında emekliye ayıran İspanyol tenisçi, rekabetçi kariyerini resmi olarak sonlandırdı ve geleceğinde Laureus Elçisi rolünün olacağını ortaya koydu. Garbiñe kararını, Laureus Dünya Spor Ödülleri'nin önümüzdeki 22 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirileceği Madrid'deki Palacio de Cibeles'te düzenlenen basın toplantısında duyurdu. Sabah Garbiñe Muguruza, Madrid merkezli bir spor programı olan Fundación A LA PAR'ı ziyaret etti.

“Oynamayı bırakıp eve gittiğimde şöyle dedim: Dinlenmek için eve gidiyorum ve bakalım nasıl hissedeceğim. Gelen her şeyi kollarımı açarak kabul ettim ve her geçen gün kendimi daha iyi hissettim. Suçluluk hissetmedim. Daha önce yaşadığım hayatı özlemedim, yani ilerici bir şeydi, uyanıp yeter dediğim bir gün olmadı aslında, karar yavaş yavaş geldi, bende bakma isteği uyandırdı. hayatımın bir sonraki bölümünde.”

Roland Garros ve Wimbledon olmak üzere iki Grand Slam kazanan Muguruza, “Tenis oynamaya başladığımdan bu yana uzun yıllar geçti, 25 yıl geçti ve bana bu kadar çok şey başaracağımı söyleselerdi hemen imza atardım” diye ekledi. “Kariyerimin en güzel anısı? Kesinlikle Wimbledon'daki zafer, eşsiz bir an. Bu turnuva tenisin tarihidir ve orada kazanmak en iyisidir. İspanyol tenisi nasıl gidiyor? Bunu çok iyi görebiliyorum, her zaman birçok önemli oyuncu var. ve bir de bizim çatlakımız olan Carlos Alcaraz var”, diye tamamladı İspanyol şampiyonu.