hedef yok ve çok fazla gerginlik var

achievable

New member
2023-2024 Serie A şampiyonluğunun on ikinci gününde oynanacak derbide Lazio ve Roma 0-0 berabere kaldı. Sonuç, gerginliğin hakim olduğu, özellikle ilk yarıda fırsatların yoğunlaştığı bir maçın sonunda geldi. Mourinho’nun çalıştırdığı Giallorossi 18 puana yükselirken, Sarri’nin Biancocelesti’si 17 puana yükseldi.

Maç


Maç hemen başlıyor. 3. dakikada Immobile adına Guendouzi devreye giriyor, Mancini Rui Patricio’nun çıkışını savunmak için güçlü yöntemler kullanıyor. Öte yandan Roma agresif baskı yaptı ve topları seri bir şekilde kurtardı. Lukaku ortaya çıkıyor: kafa vuruşu, yüksek top. Roma, Karsdorp’la 12. dakikada gole yaklaştı: yanlış amaç. 13. dakikada Giallorossi’nin golü, Cristante’nin taç vuruşuyla geldi ve Karsdorp’un şutunun ardından Provedel’in topu reddettiğini yineledi. Hepsi işe yaramaz, ofsayt.


Lazio, karmaşık bir başlangıçtan sonra kafasını kabuğundan çıkardı ve ilk gerçek denemesinde gol atmaya çok yaklaştı.. 25. dakikada Luis Alberto dışarıdan joker arıyor, üst direk dolu. 27. dakikada, Luis Alberto’nun serbest vuruşunu kullanan Romagnoli’nin golünü engellemek için Rui Patricio’nun başarısı gerekiyordu. Gerginlik artıyor ve sarı kartlar yağıyor: Lukaku, Immobile ve hatta Sarri sarı kart görüyor. Aradan önce Biancocelesti için bir şans daha var ancak Luis Alberto mükemmel bir pozisyondan yıldızlara şut atıyor.

İkinci yarının ilk birkaç dakikasında Roma, maçın başındaki kadar agresifti. Lazio, Provedel bölgesinden gelmeyen Giallorossi’ye çok az taviz veriyor ya da hiçbir şey vermiyor. 57. dakikada Lukaku her şeyi kendisi yapmaya çalışıyor ancak şutu Romagnoli tarafından bloke ediliyor. İlk yarıyla karşılaştırıldığında ikinci yarı daha az fırsat sunuyor. Oyuncu değişikliği telaşı iki takımın ataklarını yeniden alevlendirmedi. Uzaktan bir şutla monotonluğu kıran kişi orta saha oyuncusu Vecino’dur: Rui Patricio dikkatlidir. Yorgunluk kendini hissettiriyor, iki takım da son günlerde Avrupa’da oynanan maçların ağırlığını hissediyor. Çalmadan 0-0 biter.


Ayrıca okuyun