Hem müellif hem öğretmen

abbas

Global Mod
Global Mod
İZELMAN Anaokulu öğretmenlerinden çocuklar için kıssa kitapları
Yirmi yıllık anaokulu işletmeciliği tecrübesini yayıncılığa taşıyan İZELMAN Anaokulu, öğretmenlerinin yazdıkları çocuk kitaplarıyla fark yaratıyor. İkinci baskısı yayımlanan kitaplarda pedagojik olarak yaş kümelerine uygunluğa, kozmik ve cinsiyetsiz lisan kullanmasına ve Atatürk kıymetlerine bağlılığa dikkat ediliyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tecrübeli öğretmenlerinin öğrencileri için yazdığı kıssa kitapları ikinci baskısını yaparak toplan 53 bin nüshaya ulaştı. İZELMAN Anaokulları Yayınları tarafınca yayımlanan çocuk kitaplarında pedagojik olarak yaş kümelerine uygunluğa, kozmik ve cinsiyetsiz lisan kullanmasına ve Atatürk kıymetlerine bağlılığa dikkat ediliyor. Kitaplar merak uyandırmayı ve sorgulamaya yönlendirmeyi amaçlıyor.
Pandemiyle gelen yayıncılık
Pandemiyle yayıncılık sertifikasına kavuştuklarını ve toplam 16 çocuk kitabı yayınladıklarını belirten Psikolog İnci Becerik, “İZELMAN Anaokulları olarak pandemide de öğrencilerimizle bir arada diyaloğumuzu sürdürmek istedik. Kendilerini o periyotta yalnız hissetmemelerini istedik. Hem kurum külçeşidini geliştirmeyi birebir vakitte kitaplarda İzmir kentli şuurunu oluşturmayı hedefliyoruz. İzmir Büyükşehir Belediye Liderimiz Tunç Soyer’in vizyonunda da öğrencilerimizi hem dünya insanı yapmak tıpkı vakitte İzmir kentli kültürüyle yetiştirmek vardı. Biz de buradan yola çıkarak kendi öğretmenlerimizin yazdığı kitapları kriterlerimize bakılırsa bir süzgece tabi tuttuk” formunda konuştu.
Bilgiyi arayan meraklı çocuklar yetiştirmek istiyoruz
İzmirlilerin kitaba ilgisinden memnun olduklarını söz eden Psikolog Becerik, “Bir tane daha kitabımız bu hafta elimize ulaşacak ve 17 kitabımız yayımlanmış olacak. Bunun dışında 5 kitabımız hazırlık evresinde. Üretime kesintisiz olarak devam ediyoruz. Benim de basılan kitaplar içinde yazdığım iki kitap bulunmakta ‘Kahkahacı Pelikan’ ve ‘Ekin’in Karakılçık Buğdayı’. Kahkahacı Pelikan 3-4 yaş gurubu öğrencilerimiz için yalnızca kitabı okuyup geçeceği değil çocuğu soru yanıt usulünü kullanarak kitabın içerisine dahil eden bir kitap ve dizaynına bakıldığında da Karşıyaka Sahili’nde gezinti yapmaya başlanıyor. Karakılçık Buğdayı kitabında ise biz cet tohumunu merak etmesini bir tohumu çiçeklendirmeyi merak etmesini sağlıyoruz. İZELMAN A.Ş yayınlarında bilgiyi direkt vermek yerine bilgiyi arayan meraklı çocuklar oluşturmak amacımız var ” dedi.
26 yıllık öğretmenin gurur yapıtı kitapları oldu
26 yıldır İZELMAN Anaokullarında bakılırsav yapan Seyhan Yolcu Acar, “26 yıldır fazlaca hoş bir dünya içerisindeyim, çocuklarla beraberyim ve hiç çocukluğumu kaybetmedim. 16 yıllık bekleyişin akabinde ikiz kızlarıma sahip oldum. Doğumdan daha sonra her gün kızlarıma kitap okuduğum için artık okuyacak kitabımız kalmadı ve farklı öyküler yaratmaya başladım. Onların hayal güçlerinin de tesiriyle ben kitap yazmaya başladım” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı