HRÜ Eğitim Fakültesinden Özel Eğitime Takviye

abbas

Global Mod
Global Mod
Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde sürdürülen AB Erasmus + BYOD (Bring Your Own Device) Projesi, özel eğitim uygulamalarına dayanak vermeye devam ediyor.

Özel eğitim öğrencilerinin ‘bağımsız hayat becerilerinin’ geliştirilmesi, iş bulma ve iş yürütme potansiyellerini arttırmaya yönelik yürütülen BYOD projesi çerçevesinde, özel eğitim öğretmenlerine ve öğrencilerine dijital uygulamaları tanıtma, deneyim tabanlı öğretme ve günlük hayatlarında kullanmalarını sağlamak hedefleniyor.

Türkiye, Polonya, İspanya, Yunanistan ve Kuzey Makedonya ülkelerinin iş birliği ve milletlerarası uygulamaları ile yürütülen BYOD projesinin çıktıları; öğretmenlerin ve öğrencilerin eğitim-öğretim süreçlerine, günlük ömürlerine ve iş hayatlarına büyük katkılar sağlayacak.

Bu kapsamda Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarından proje yürütücüsü Arş. Gör. Dr. Zekai Ayık, proje araştırmacıları Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Cevdet Kırıkçı, Arş. Gör. Dr. İrfan Arıkan ve Arş. Gör. Gürkan Çetin tarafınca Temel Gelişim Maharetleri, Hayatta Gerekli Sayısal Bilgiler, Ömürde Gerekli Okuma, Mesleksel Marifet ve Bağlantı hususlarında özel eğitim öğrencilerine eğitimler verilerek, mesleksel marifetlerinin geliştirilmesi tarafında takviye sağlandı.

Eyyübiye İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğüne bağlı 3 okul ile yürütülen ve yaklaşık 2 yıldır devam etmekte olan projenin son aktifliği Eyyübiye İlçesinde bulunan Direkli Ayhan Şahenk Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşti. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Işık, Eyyübiye İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Demir, özel eğitim öğretmenleri ve öğrencilerinin katıldığı aktiflik çerçevesinde, özel eğitim öğrencilerine dijital uygulamaları kullanmalarına yardımcı olacak akıllı saat armağan edildi.

Özel ihtiyaçlı öğrencilerin ömrün her alanına ahenk sağlaması konusunda fakülte olarak gayret sarf ettiklerini belirten Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Işık, özel eğitim konusunda kurumlarla iş birliğinin daha fazla şahsa ulaşma ve eğitimden faydalandırma ismine gerekli olduğunu söylemiş oldu. Eyyübiye İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Demir ise Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi akademisyenlerine özel eğitime yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı