İSVEÇLİ BAYANIN İSTANBUL’DA SIR MEVTİ

Musa

New member
KAĞITHANE’de bulunan ünlü bir otelde kalan İsveç vatandaşı Yasmine Mejri, meyyit bulundu. bayanın düşerek öldüğü öne sürülürken ceset incelenmek üzere İsimli Tıp Kurumu’na gdolayıldü. Sözü alınan otel çalışanlarından resepsiyon müdürü K.Y, ‘Yakınına ulaşmak gayesiyle internetimizi kullanmak istediğini belirterek Wi-Fi ağımızın şifresini talep etti. Şifreyi aldıktan daha sonra lobi kısmına yönelen bayanı otel giriş çıkışlarının ağır olması sebebiyle yine görmedim” dedi. Otel nazaranvlisi Ö.B. ise ‘Mal kabul kısmına giden alanda bir kişinin yerde olduğu gördüm. Kendisini tam yerdeyken gördüm. Düşüş anını görmedim” diye konuştu.

Olay 17 Ocak saat 18.30 sıralarında Kağıthane’de bulunan ünlü bir otelde meydana geldi. Teze nazaran İsveç vatandaşı Yasmine Mejri, tatil için Türkiye’de 5 yıldızlı oteli tercih etti. Mejri otele giriş yaptıktan daha sonra, otel çalışanına ailesine ulaşmak için internete bağlanmak istediğini söylemiş oldu. bir süre lobide bekleyen genç bayan ondan sonrasında odasına çıktı. Mejri, otel otopark giriş çıkışında meyyit bulundu. Cumhuriyet savcısı ve olay yeri inceleme takımları otel ve etrafında inceleme yaptı. bayanın cesedi incelenmek üzere İsimli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Olayla ilgili otel çalışanlarının sözü alındı. bayanın vefatında intihar ihtimali üzerinde durulurken polis kayıtlarına ‘şüpheli ölüm’ olarak geçen olayla ilgili inceleme sürüyor

‘BENİMLE İNGİLİZCE KONUŞTU, Wİ-Fİ ŞİFRESİ İSTEDİ”

Olayla ilgili tabirine başvurulan resepsiyon müdürü olarak vazife yapan K.Y, ‘Saat 17.45 sıralarında içeriye yabancı asıllı bayan geldi ve yakınına ulaşmak maksadıyla internetimizi kullanmak istediğini belirterek Wi-Fi ağımızın şifresini talep etti. Bayan benimle İngilizce konuştu. Olağan kaidelerde konuklarımız ile Wi-Fi şifresi paylaştığımız için kendisi ile internet şifresini paylaştım. Ardından ise şifreyi aldıktan daha sonra oturma alanlarının bulunduğu lobi kısmına yönelen şahsı otel giriş çıkışlarının ağır olması sebebiyle yine görmedim” dedi.

‘YERDE BİR ŞAHSIN OLDUĞUNU GÖRDÜM”

Otelin risk tedbire departmanında nazaranv yapan Ö.B ise “Saat 18: 30 sıralarında bir hanımın otelin yan tarafında bulunan mal kabul kısmına giden alanda yerde yattığını gördüm. Kendisini tam yerde iken gördüm. Düşüş anını görmedim. Ardından ise hanımın yanına yerde yüz üstü yatarken gördüm, yerde kan bulunmaktaydı. Devamında ise 112’yi arayarak olay yerine polis takımlarını ve ambulans çağırdım ve otel nazaranvlilerine bilgi verdim. Olay yerine gelen sıhhat grupları öldüğünü söylemiş olduler” diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki