İtalya-İngiltere, FIGC imzalı gösteri maçından önce Gigi D’Alessio ve Ellynora şarkı söylüyor

achievable

New member
Stadyumdaki ve evdeki seyirciler için ilgi çekici bir atmosfer, gerçek spor etkinliğine eşlik eden ve bununla birlikte yaratılabilecek duygusal değeri etkileyen ve etkilerini güçlendiren bir gösteri: İtalya – İngiltere için, Tomorrow at the Napoli’deki “Diego Armando Maradona” stadyumunda FIGC, spor eğlencesinin evrimine paralel olarak milli takım maçlarına yeni bir yaklaşım başlatacak. FIGC bunu kendi sitesinde herkese açık hale getirir.

Azzurri taraftarlarıyla dolu bir stadyumda, başlama vuruşundan önce, FIGC için Alphaomega Group Enrico Conforti, Alberto Cassone ve Giovanni Cassone ile Canaid ve işbirliğiyle tasarlanan, bir futbol stadyumunda daha önce hiç görülmemiş bir gösteri olacak. ışık tasarımcısı Pietro Toppi: Yenilikçi bir teknoloji, “Maradona” atletizm pistini, sahada lazer projeksiyonlar ve maksi ekranda kayan videolarla birlikte multimedya içeriğinin sunulacağı gerçek bir LED halıya dönüştürecek. Enrico Giaretta ve Maurizio D’Aniello tarafından bestelenen ve yapımcılığını üstlenen İtalyan milli futbol takımının marka teması “Azzurri”nin orijinal notaları.

20.30 – 20.38 saatleri arasında Azzurri taraftarlarının kimliğini, tutkusunu ve şevkini güçlendirmeyi, stadyuma aktif katılımlarını artırmayı ve aynı zamanda milli takımı evinden takip edecek taraftarları hem canlı görüntülerle hem de canlı yayın aracılığıyla dahil etmeyi amaçlayan bir gösteri. Azzurri’nin sosyal platformlarında paylaşılacak içerik.

İstiklal marşlarının çalınmasıyla bir sürpriz daha yaşanacak: İtalyanca “Il canto degli italiani”yi Gigi D’Alessio, Clementino’nun katılımıyla, İngiliz “God save the King”i ise Ellynora seslendirecek.

Resmi prömiyerlerin olduğu bir akşam, Azzurri’nin maskotu Oscar da maç öncesi sahada ilk kez sahneye çıkacak. Usta Carlo Rambaldi’nin bir grafik projesinden dünyaya gelen Maremma-Abruzzese çoban yavrusu, ilk kez Tribuna Ailesi’nin hayranları arasında selamlaşma ve alışılmışın dışında fotoğraflar için canlı yayında olacak. Rambaldi’nin yaratığı mavi gömlek giyiyor ve İtalya’daki tüm stadyumlarda milli takımın iç saha maçlarına eşlik edecek. Adı Oscar, 2012 yılında vefat eden ve maskotun taslağına ekli notlarda imajını “büyük bir cesarete, karar verme yeteneğine sahip ve hikayesi yakından takip edilen tipik bir İtalyan köpeği” olarak tanımlayan yaratıcısına bir övgüdür. ülkemizin ve insanlarının bin yıllık tarihiyle bağlantılı, dünyanın en güzel sporunu, uyandırdığı tutkuları ve İtalyan ruhunu temsil etmeye uygun’. Başkan Gravina, isim seçimi hakkında yorum yaparak, “Onu adlandırarak, Rambaldi gibi İtalyan yaratıcılığının dehasını onurlandırmak istedik, bu maskot, sinematografik alandaki ustalığından dolayı kazandığı üç ödülden sonra onun dördüncü Oscar’ı. Gerçekten de Mavi gömlek, Made in Italy’nin dünyadaki mükemmelliğinin olağanüstü bir simgesi olan Oscar’ı da hak ediyor”.

Gösteriden sonra, Azzurri ve Oscar maskotunun müzikal temasının başlangıcı, Napoli ile bağlantılı büyük sanatçılar tarafından canlı olarak söylenen ilahilerin ardından saat 20.45’te başlama vuruşu: Yine İtalya – İngiltere olacak, bir uluslararası futbol klasiği , iki yıldan kısa bir süre içinde dördüncü doğrudan karşılaşma, o Temmuz 2021’den bu yana Wembley’de, milli takımın bugün Diego Armando Maradona’nın adını taşıyan stadyumdaki ilk çıkışı, Azzurri’nin 10 yıl sonra Napoliten halkının sıcaklığını soluma olasılığı ve 90’a kadar yaşamak için bütün bir akşam.