İtalyan Deniz Ligi, Başkan Marzano, Madrid’deki V Congreso Marítimo Nacional’da

achievable

New member
İtalyan Deniz Ligi, Real Liga Naval Española ve İspanyol Clúster Marítimo tarafından düzenlenen V Congreso Marítimo Nacional’e Ulusal Başkan Donato Marzano ile katıldı. Çalışmalar, Madrid Özerk Topluluğu Başkanlığı’nın genel merkezinde gerçekleştirildi. Majesteleri Kral 6. Felipe’nin Onur Kurulu’na başkanlık ettiği Covid-19 pandemisinden sonraki ilk etkinlik, İspanyol denizcilik sektörünün küresel bir perspektiften geliştirilmesine özel önem verdi. İki gün süren çalışmalarda denizcilik sektörünün geleceğinden balıkçılık sektörüne, Deniz Ticaret Donanmasının rolünden denizlerin kamuoyu nezdinde iletişim ve tanıtımına kadar çok çeşitli konular masaya yatırıldı. mesleki eğitim ve mavi ekonomi. Denizi ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmanın lokomotifi olarak yeniden başlatmak ortak niyetiyle birçok ulusal paydaş ve uluslararası konuğun katıldığı bir toplantı vesilesi.

Başkan Marzano, ABD Donanma Ligi – Madrid Konseyi Başkanı José Luis Urcelay, Federación Internacional de Ligas y Asociaciones Marítimas Başkanı Luis Hernan Espejo Segura ile birlikte “Denizcilik sektöründe Deniz Birliklerinin rolü” başlıklı yuvarlak masa toplantısına katıldı. y Navales (FIDALMAR) ve Real Liga Naval Española Başkanı Juan Díaz Cano’ya. Amiral Marzano yaptığı konuşmada İtalyan Deniz Birliği’nin misyonunu ve faaliyet alanlarını, Birliğin yapısını, finansman yöntemlerini ve ulusal denizcilik bağlamındaki temel iddiaları örnekleyerek, Deniz Birlikleri arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi, öncelikle Akdeniz seviyesinde.

“Real Liga Naval Española’nın beşinci kongresinin çalışmalarıyla, Akdeniz bağlamında denizin önemi konusunda özellikle organizasyonlarımız arasındaki duruma bir nokta koyduk. Hem Avrupa hem de Afrika kıyılarında Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin Deniz Birlikleri federasyonu oluşturma fikrini başlattım. Bu, İtalyan Deniz Birliği modelinin İspanya, Portekiz, Amerika Birleşik Devletleri ve Kolombiya Deniz Kuvvetleri Birliği için ilginç bir başlangıç noktası oluşturduğu bir tartışma anıydı. İkincisi, özellikle şu anda Uluslararası Deniz Birlikleri Federasyonu FIDALMAR’a başkanlık ediyor. Özetle, her zaman merkezde deniz olan ve ufku genişleten çok olumlu bir denge çiziyorum” dedi Başkan Marzano.