İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü Mesleksel Gelişim Akademisi Çalışmaları Devam Ediyor.

abbas

Global Mod
Global Mod
İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü Mesleksel Gelişim Akademisi kapsamında Lisan Akademi eğitimleri devam ediyor.

Ege Üniversitesi Rektörlüğü ve İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü içinde imzalanan protokol kapsamında “İngilizce Öğretiminde Motivasyonu Destekleyici Öğretim Etkinlikleri” temalı eğitim düzenlendi. Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Eğitim Programları ve Öğretim Kısmı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Öner Uslu ve İngilizce Öğretmeni Nil Aykol, İzmir’de nazaranv yapan İngilizce öğretmenleri ile bir ortaya geldi. Bu kapsamda “Motivasyon ve Motivasyon Türleri”, “Özbelirleme Kuramı ve Gereksinime Dayalı Öğretim”, “Teknoloji Dayanaklı Muhtaçlığa Dayalı Öğretim” temalı eğitimler düzenledi. İngilizce öğretmenleri eğitim sonunda

Gereksinime Dayalı Öğretim Aktiflik Planlarını meslektaşlarıyla paylaştı.

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Öner Uslu, yaptığı konuşmada öğretmenlerin öğretme motivasyonları, gereksinime dayalı öğretim tarzı ve sınıf içi uygulamalarına tesiri ve bu uygulamaların öğrencilerin akademik motivasyonuna, motivasyonel çalışma şartlarına yönelik algısını geliştirmeye yönelik eğitim programı kapsamında öğretmenlerle verimli çalışmalar gerçekleştirildiğini belirtti.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, ortasında bulunulan vakit diliminde öğretmenlerin 21. yüzyıl maharetlerine sahip olmasının ehemmiyetine değindi. Yenilenme sürecinin her alanda olduğu üzere eğitim alanında da süreklilik arz ettiğini vurgulayan Yentür, yönetici ve öğretmenlerin şahsi, mesleksel ve yönetimsel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçladıklarını tabir etti. Bu kapsamda gerçekleştirilen ‘Mesleki Gelişim Akademisi’ ile bir yandan mesleksel manada aktüel ayrıntıları takip ederken bir yandan da ortak bir vizyon oluşturduklarının, kendini yenilemeye ve öğrenmeye açık farkındalığı yüksek eğitimciler olmaya katkı sunacak her türlü çalışmayı gönülden desteklediklerinin altını çizdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı