İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, ‘Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi’ Çalışmalarında da Sürat Kesmiyor

abbas

Global Mod
Global Mod
İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca başlatılan ‘Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi’ kapsamında yaptığı çalışmaları muvaffakiyetle sürdürüyor. Eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek ve toplumun tüm kesitlerine daha nitelikli bir eğitim hizmeti sunmak için Ulusal Eğitim Bakanlığının hayata geçirdiği proje ve çalışmaları yakından takip eden İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü elde ettiği muvaffakiyetleri tüm kurumları ile sıkı bir iş birliği ile sağlıyor.

Proje kapsamına 304 okulumuz düzgünleştirmeye alındı, 169 okula 262 anasınıfı dersliği açıldı ve 383 okulda dayanak eğitim odası açıldı. Okullara 1.522.000 kitap dayanağı sağlandı. 88 temel eğitim okulunun büyük tamiratı planlandı.

2021 Eylül ayında 66 olan 5 yaş kümesinde okullaşma oranı, Haziran ayı itibariyle 89,3’e ulaştı. İzmir genelinde 86 resmi bağımsız anaokuluna ek olarak okul öncesinde okullaşma oranını artırmak gayesiyle yeni 65 resmi bağımsız anaokulunun imali programa alındı ve 23 okulun projeleri tamamlanarak şantiye ruhsatı evresine geçildi.

“Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” kapsamında 392 okula donatım takviyesi verilirken 250 okula da tamirat dayanağı sağlandı. 131 okula takviye eğitim odası ve 33 okulda müzik odası gereci dayanağı verilirken 75 okula spor gereci, 159 okula yazıcı, 148 okula bilgisayar, 83 okula ses sistemi, 78 okula kamera sistemi ve yeni açılan 200 anasınıfına donatım gereci dağıtıldı.

“Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” kapsamında 473 okulda 3.791 toplumsal aktiflik düzenlendi. Bu etkinliklerden 64.100 öğrenci 12.402 öğretmen ve 18.335 veli faydalandı.

Milli Eğitim Bakanlığının ‘Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi’ kapsamında yaptığı çalışmalarla maksatlarına süratle yaklaşan İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, İzmir ili genelinde okullar ortası muvaffakiyet ve imkân farklılıklarını azaltmak için var gücü ile çalışıyor ve yeni planlamalar yapıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı