Kalabalıklar tüm renkleri ile farkındalık yaratmaya hazır!

abbas

Global Mod
Global Mod
Ege Üniversitesi Bağlantı Fakültesi Halkla Bağlantılar ve Tanıtım Kısmı öğrencileri tarafınca hazırlanan “Kalabalığın Renkleri” toplumsal sorumluluk projesi faaliyetlerine başlıyor. Toplumsal farklılıkları olağanlaştırmayı ve kabul ettirmeyi amaçlayan projenin yürütücülüğünü EÜ İrtibat Fakültesi Halkla İlgiler ve Tanıtım Kısmı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hidaye Aydan Bilgilier üstleniyor.

Çevrimiçi düzenlenecek aktiflikte Gezenti Turizm Rolling Stone CEO’ su Tayfun Tanrıverdi, Menswear İnfluencer ve Görüntü İçerik Üreticisi Ali İstek Tunçer, Diyetisyen Burcu Buse Demir ve Taekwondo Ulusal Ekip Atleti Zeynep Ebrar Maraşlı konuşmacı olarak katılacak.

Proje hakkında bilgi veren Doç. Dr. Bilgilier, “Proje ile 18-25 yaş ortası kümeye lisan farklılıkları, beslenme, mesleksel boyuttaki eşitsizlikler ve şahısların giysi konusundaki farklılıkları hakkında bilgi edinmelerini sağlamak ve bu konulardaki bakış açılarını genişlettirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Kalabalıkların içerisindeki renklere vurgu yapan gençlerle toplumsal ve şahsi farklılıkların altını çizdiklerini tabir eden Doç. Dr. Bilgilier, “Projede yer alan Halkla İlgiler ve Tanıtım Kısmı 2’nci sınıf öğrencilerimiz ile proje kapsamında hazırladığımız anket çalışmaları ve bilgilendirici sunumlar ile toplumda yalnızca siyah ve beyazın olmadığını anlatarak topluma empati yeteneğini kazandırmak istiyoruz. Ayrıyeten proje ile şahsi farklılıkların toplumun bir modülü olduğunu, farklılıkları olağanlaştırmayı ve farklılığın olumsuz bir olgu olmadığını anlatarak kalabalığı oluşturan her bir rengin toplumumuzun bir modülü olduğunu iştirakçilere aktarmayı hedefliyoruz” dedi.

Ege Üniversitesi İrtibat Fakültesi Halkla Münasebetler ve Tanıtım Kısmı öğrencileri tarafınca hazırlanan “Kalabalığın Renkleri” toplumsal sorumluluk projesi 29 Nisan Cuma günü saat 19.00’da çevrimiçi olarak düzenlenecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı