Karşıyaka’da ‘Köpeklerin Lisanı Eğitimi’ Başlıyor

abbas

Global Mod
Global Mod
Can dostlara yönelik hizmet ve faaliyetlerini sürdüren Karşıyaka Belediyesi, bu defa de köpekler ile aileleri içindeki irtibatı güçlendirmeye ve daha sağlıklı hale getirmeye yönelik bir eğitim programına imza atacak. “Köpek Dostlarımızı Tanıyalım!” sloganıyla düzenlenen Köpeklerin Lisanı Eğitimi, 19 Şubat 2023 Pazar günü 13.00-17.00 saatleri içinde Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Bravery’nin sponsorluğundaki eğitim, herkese açık ve fiyatsız olacak.

ÖNCE TEORİK, daha sonra PRATİK

Etkinlikte, eğitmen Mustafa Kobaş tarafınca köpeklerin evrimi, köpeklerin davranış ritüelleri, sürü psikolojisi, köpeklerde yanlışsız davranış edindirme halleri, vücut lisanı ve bağlantı hali başlıkları konuklara aktarılacak. Köpeklerin dahil olmayacağı teorik eğitimde yer alacak vatandaşlar, ilerleyen haftalarda Tay Park’ta bu tertibin devamı olarak planlanan pratik eğitimlere de katılabilecek.

AİLELER BİLİNÇLENECEK

Eğitim ve hedefleri hakkında bilgi veren Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Çağlayan İnanlı “Köpeklerin insan üzere düşünülerek hareket edilmesi ve çok sevgiden dolayı yanlış biçimde eğitim verilmesi can dostlarımızda davranış bozukluklarının şekillenmesine yol açmaktadır. Bunun yanı sıra biroldukca aile, köpeklerinin içgüdüsel ve ırksal özellikleri ile hareket etmelerini davranış bozukluğu olarak algılamakta, bu davranışlar taarruz olarak değerlendirilmekte, toplumsal ve ailevi yaşantıları zora sokmaktadır. Bu ve benzeri meselelerin tahlili için temel olan köpeği tanımak, lisanından anlamak, davranışlarının niçinlerini ve isteklerini anlayabilmek, en kıymetlisi de hakikat eğitim hallerini kullanmaktır. Ailelerimizi tüm bu konularda bilinçlendirmeyi amaçladığımız eğitimlerimize, ilgi ve gereksinim duyan herkesi bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı