Kınık’ta Annelere “Evde İnançlı Yaşam” Semineri Verildi

abbas

Global Mod
Global Mod
Kınık’ta Anneler Günü aktiflikleri kapsamında, iş güvenliği haftası niçiniyle Polyak Madencilik İnsan Kaynakları Yöneticisi Lerzan Erkan Yamaner tarafınca Kınık Öğretmenevi amfi salonunda Kınıklı annelere “Evde İnançlı Yaşam” semineri verildi.

Kınık Belediye Lideri Dr. Sadık Doğruer, Anneler günü niçiniyle Kınık Belediyesi Sakız Adası Toplumsal tesislerinde Kınıklı annelerle bir ortaya geldi. Kınıklı annelerle bir ortaya gelen Kınık Belediye Lideri Dr. Sadık Doğruer, “Varlığımızı borçlu olduğumuz, sevgisiyle, merhametiyle ve fedakârlığıyla hayatımızda büyük ehemmiyet taşıyan, evvela şehit anneleri başta olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum” dedi. Konuşmalarında gerçekleşecek olan seminerin konusu meskende inançlı hayatın kıymetini vurgulayan, kendisi de doktor olan Lider Doğruer, “Meslek hayatımda konut kazalarından kaynaklı karşılaştığımız olayların büyük çoğunluğu, dikkatsizlik ve tedbirsizlik kaynaklıydı. Bunlardan en hayli etkilenen çoğunluk 0-6 yaş çocuklardan oluşuyor. Konutta yaşanabilecek kazalardan korunmak kadar, kaza daha sonrasında yapılacak birinci yardım kurallarının bilinmesi de büyük kıymet taşıyor. Bu seminer daha inançlı ve şuurlu hareket etme konusunda büyük katkı sağlıyor’’ dedi.

“Polyak Madenine Teşekkür”

Polyak Madenine teşekkürlerini lisana getiren Kınık Belediye Lideri Dr. Sadık Doğruer, “Hayati ehemmiyet taşıyan bedelli ayrıntıların yer aldığı Meskende İnançlı Ömür seminerini gerçekleştiren Polyak Madencilik A.Ş.’ye İlçemiz ismine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Kınık Belediyesi Sakız adası Toplumsal tesislerinde gerçekleşen buluşmanın akabinde Kınıklı anneler, Kınık Öğretmenevinde düzenlenen “Evde İnançlı Yaşam” seminerine iştirak sağladı. Kazalara karşı en yeterli tedbirin önlemli davranmak ve birinci yardım bilgisine sahip olunması gerektiğini vurgulayan seminere Kınıklı anneler büyük ilgi gösterdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı