Kızılay’dan eğitime tam takviye

abbas

New member
Yardım programlarını planlayan ve “Toplumsal Dayanıklılık” temeli üzerinde kurduğu stratejik gayelerinden “Eğitime Erişime Takviye Olmak” başlığı altında eğitime de büyük hisse ayıran Kızılay, burs, eğitim malzemeleri, okul tefrişatı üzere farklı tahlillerle öğrencilere dayanak oluyor. Kızılay, bu yıl 10 milyon 40 bin TL meblağında eğitim sayesinde 62 bin 700 öğrenciye ulaşıyor.

Öğrencilerin yalnızca derslerine adapte olmaları için eğitime yönelik biroldukca proje ortaya koyan Kızılay, okulların tamirat ve tefrişatlarını yaptırdı, öğrencilerin giysi, besin ile hijyen muhtaçlıklarını karşıladı, tablet, bilgisayar ve eğitim gereçleri ulaştırdı, özel eğitime muhtaçlık duyan öğrencilere sınıflar yaptı, başarılı öğrencilere burslarla takviye oldu. Bu yıl 10 milyon 40 bin TL fiyatında eğitim sayesinde 62 bin 700 öğrenciye ulaşan Kızılay, Genel Merkez özelinde son 3 yılda 46 okulda 154 bin 600 öğrenciye 28 milyon 901 bin TL’lik eğitim yardımında bulundu.

Projeler Eğitime Farklı Tahliller Sunuyor

Eğitim yardımlarına bağışçılarında katkılarını alan Kızılay, “Geleceğe El Uzat” projesiyle yatılı bölge okullarındaki, “Kolide Ne Var” projesiyle köy okullarındaki, “Kırtasiye Seti ve Giysi Yardımları” ile eğitim devri başlangıcında muhtaçlık sahibi öğrencilere yardım gereçleri ulaştırılıyor. ”Benim Okulum” projesiyle temel muhtaçlıkları eksik olan köy okullarının fiziki ortamları düzeltilirken, ”Özel Eğitim Sınıfları” projesi ile özel eğitime gereksinim duyan öğrenciler için sınıflarlar hazırlanıyor. “Eğitim Bursları” ile de öğrencilerin eğitimlerini orta vermeden sürdürebilmeleri ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması sağlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı