Kocaeli Belediye Lideri Tahir Büyükakın’dan Öğrencilere Bildiri

abbas

Global Mod
Global Mod
Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın yeni eğitim-öğretim yılının başlaması niçiniyle bir bildiri yayınladı. Yeni Eğitim – Öğretim yılında öğrencilere, öğretmenlere ve velilere muvaffakiyet dileklerinde bulunan Lider Büyükakın, “yeni eğitim – öğretim periyodunun ülkemize ve öğrencilerimize güzel olmasını temenni ediyorum” dedi.

2022 – 2023 Eğitim ve öğretim devrinin başlamasıyla birlikte okullara çocuk cıvıltıları geri geldi. Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması niçiniyle bir bildiri yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın da yeni eğitim – öğretim periyodunda öğrencilere, öğretmenlere ve velilere muvaffakiyet dileklerinde bulundu.

Başkan Büyükakın iletisinde; bugüne kadar olduğu üzere bundan daha sonra da eğitime takviye vermeye devam edeceklerini belirterek, şunları söz etti: “Çocuklarımızın, gençlerimizin en düzgün eğitimi almaları ve en uygun şartlarda eğitimlerini sürdürmeleri için geride bıraktığımız periyotlarda büyük bir efor sarf ettik. Biz üzerimize düşen sorumlulukları ziyadesiyle yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Zira kelam konusu olan çocuklarımızdır, kelam konusu olan geleceğimizdir. Lakin bu biçimdece Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler düzeyinin üzerine ulaşabiliriz.

Sevgili çocuklar, yeni bir eğitim ve öğretim periyoduna başladığımız şu günlerde; sizin mutluluğunuz ve coşkunuzu gördükçe kentimizin ve ülkemizin geleceğine olan inanç ve itimadımız bir kat daha artıyor. Sizlerin okuma azmi ve kararlılığı bu inancın ve umudun temelini oluşturuyor.

Öğrenci yetiştirmek kolay değil. Ailelerimizin, yavrularının biraz daha düzgün eğitim alabilmesi için türlü fedakârlıklara katlandıklarını biliyorum. Çocuklarının üniversiteden mezun olup diplomasını aldığını görmek, bir anne-babaya verilebilecek en hoş hediye! Zira biliyoruz ki; geleceğin tabipleri, mühendisleri, avukatları, kamu yöneticileri ve birçok meslek mensupları siz değerli gençlerimizin ortasından çıkacak. Zira biliyoruz ki sizlere yapılan yatırım, Türkiye’nin geleceğine olan yatırım olacak. Hepinize muvaffakiyetler ve zihin açıklığı diliyorum.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı