Konak’ta kurslara kayıtlar başladı

abbas

New member
Konak Belediyesi’nin çocuklar ve yetişkinler için düzenlediği hobi, el sanatları, spor, kültür, sanat ve yabancı lisan kursları için kayıtlar başladı.

Konak Belediyesi’nin Konak İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde onlarca farklı branşta fiyatsız açtığı kursların yeni devir kayıtları başladı. Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Kültür ve Toplumsal İşleri Müdürlüğü çatısı altında düzenlenen ve her yıl ağır ilgi bakılırsan kurslara kayıtlar kontenjanlarla sonlu.

Dolu dolu bir periyot başlıyor

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde yetişkinler ve çocuklar için her yıl olduğu üzere bu yıl da birbirinden ilgi çeken kurslar düzenleniyor. Yetişkinler hobi ve el sanatları, meslek edindirme ve spor alanında, çocuklar için de şahsi gelişim alanında düzenlenen kurslar 12 semt merkezinin yanı sıra Toros Toplumsal Tesisleri ile İleri Yaş Sağlıklı Ömür Merkezi’nde verilecek. Yetişkinler için hobi ve el sanatları kursları ortasında dikiş, giysi, mefruşat, kırkyama, tel kırma, ahşap boyamaya, amigurimi, Afrika sepet üretimi, doğal taş sürece, takı tasarım, örgü, mesken aksesuarları, ebru, pastacılık üzere bir hayli ilgi çeken kurs bulunuyor. Ağır istek üzerine punch nakış ve makrome kursu da bu yıl birinci sefer düzenlenecek.

Dil kursları düzenleniyor

Yetişkinler için hobi kurslarının yanı sıra İngilizce ve İzmir’de yaşayan yabancılar için Türkçe kursu ile okuma-yazma kursu da uzun yıllardır devam eden kurslar içinde yer alıyor. Toros Toplumsal Tesisleri ortasında bulunan Toros Mutfak’ta ise meraklıları için pastacılık eğitimi bu yıl da verilecek. bir epeyce kişinin iş hayatına adım atmasına imkan tanıyan manikür-pedikür, çocuk bakım elemanı ve giysi üretim teknolojisi alanında düzenlenen meslek edindirme kursları ile sağlıklı yaşamak isteyenler için pilates de açılan kurslar içinde yer alıyor.

Öte yandan miniklerin şahsi gelişmenini desteklemek için zeka gelişmenine büyük katkısı olan akıl ve zeka oyunları, satranç, oyun odası ile diksiyonun kursları düzenleniyor. Küçük yaşta spor alışkanlığı edindirmek hedefiyle düzenlenen jimnastik kursunda da minikler geleceğe hazırlanıyor.

Kayıtlar 19 Eylül’de başlayacak

Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü’nün Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde de yetişkinler ve çocuklar için dopdolu bir kültür sanat kurs programı hazırlandı. Fotoğraf, fotoğrafçılık, seramik, ahşap yakma, gitar, bale, dans, tiyatro, keman, piyano, Türk Sanat ve Türk Halk Müziği ile hayli sesli çocuk korosu ve tanınan müzik korosu alanında kurslar verilecek. Kültür sanat kurslarının kayıtları ise 19-28 Eylül tarihleri içinde Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Başvuru önceliği Konaklıların

Kontenjanların kısıtlı sayıda olduğu kurslara kayıt önceliği Konak İlçesi’nde ikamet eden vatandaşlara tanınacak. Bayan ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü çatısı altında verilen hobi kurslarının kayıtları semt merkezlerinde, Kültür ve Toplumsal İşleri Müdürlüğü çatısı altında açılan kültür sanat kurslarının kayıtları ise Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ne yapılacak. Kurslara kayıt yaptırmak isteyenlerin ikametgah ve nüfus cüzdanı fotokopisini yanında bulundurması gerekiyor.

Detaylı bilgi için arayabilirsiniz

Semt merkezlerindeki hobi kursları hakkında ayrıntılı bilgi almak için (0232) 4253501 numaralı telefonu, Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde verilecek kültür sanat kursları için (0232) 2242430 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı