Konferans Ligi, Lazio için Cluj ile 0-0 beraberlik yeterli: Biancocelesti son 16 turunda

achievable

New member
Lazio, Konferans Ligi’nin son 16 turu elemelerini minimum çabayla kazandı. Cluj deplasmanında Olimpico’nun ilk maçı 1-0 kazanmasının ardından 0-0 berabere kalması yeterli. Pek çok eksik oyuncuyla (en başta Romagnoli, Milinkovic-Savic, Pedro ve Zaccagni) capitolini, birkaç teknik yeteneğe sahip ve aynı zamanda Muhar’ın 77. dakikada oyundan atılmasıyla maçı onda bitiren bir rakibe karşı çok az risk oluşturuyor ve risk alıyor.

Constantin Radulescu stadyumunda hafif tempolu bir maç oynanır ve konuklar ağırlıklı olarak topa sahip olur. İlk yarıda Luis Alberto’nun kafa vuruşuyla çok az gol atma şansı vardı, Scuffet tarafından bir köşe için saptırıldı, ardından Immobile ve Basic, Felipe Anderson’ın güzel bir ortasında galibiyet sapmasını kaçırdı. 14’ten sonra sarı kart gören ve ardından ceza sahası içindeki Malele’ye topu veren Casale için maçın unutulmaz ilk yarısı. Şans eseri, aksiyondaki gelişmeler üzerine Romenler oyunun kilidini açma şansını boşa harcıyor. Simülasyon için Hareketsiz için de sarı.

Bir Cluj’un fiziksel düşüşünün de tercih ettiği bir mesafeden Lazio geliyor: Luis Alberto bir kornerden Olimpiyat hedefine iki kez yaklaşıyor, Vecino yakın mesafeden sansasyonel bir şekilde boşa harcıyor. Erken kariyer ihtişamına Udinese forması ile dönen Friulyalı kaleci Scuffet, hem İspanyol hem de Uruguaylı için belirleyici oldu. Son olarak Muhar’ın Cluj’u onda terk etmesi Rumenlerin geri dönüş umutlarını tamamen söndürür.