Konservatuvar Yetenek Sınavları’na müracaatlar başlıyor

abbas

Global Mod
Global Mod
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nın yetenek imtihanı müracaatları 22-31 Ağustos tarihleri içinde gerçekleşecek

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı’nın yetenek imtihanları için müracaat müddeti 22 Ağustos Pazartesi günü başlıyor. Müracaat müddeti, 31 Ağustos Çarşamba günü sona erecek. Yetenek imtihanlarına girecek olan öğrenciler, imtihan kayıtların Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapacak. Büyükşehir Belediye Konservatuvarının imtihanları, 3-4 Eylül tarihleri içinde gerçekleştirilecek.

BAŞVURULAR ONLİNE YAPILACAK

Konservatuvar İmtihanlarının müracaatları online yapılacak. Müracaatlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ebelediye.kocaeli.bel.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

SINAVLAR 3-4 EYLÜL’DE YAPILACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarının imtihanları ise 3-4 Eylül tarihleri içinde gerçekleştirilecek. İmtihanlarda başarılı olan adaylar, kazandıkları kısım kapsamında, 2 ile 4 yıl içinde sanat eğitimi almaya hak kazanacak.

5’TEN 55’E AKADEMİK SANAT EĞİTİMİ

Kentin en kıymetli sanat eğitim merkezi olan Büyükşehir Belediye Konservatuvarı verdiği kaliteli eğitim ile bugüne kadar hayli sayıda gencin sanat hayatına katkı sundu. Gençler, Büyükşehir Belediye Konservatuvarından aldıkları eğitim yardımıyla YÖK’e bağlı sanat okullarının imtihanlarında muvaffakiyet elde etti. Büyükşehir Belediye Konservatuvarı yalnızca gençlere değil sanatı seven, yeteneği olan tüm vatandaşlara eğitim vermenin ayrıcalığını yaşıyor. Çünkü Konservatuvarda 5 ile 55 yaş içindeki tüm vatandaşlara sanat eğitimi imkânı sunuluyor.

7 KISIM 29 SANAT DALI

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarında, Batı Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Din Musikisi, Hoş Sanatlar, Klâsik Sanatlar ve Bale olmak üzere 7 farklı kısımda ve 29 sanat kısmında, iki ile dört yıl içinde sanat eğitimi veriliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı