Larissa Iapichino, Diamond League finali yok: nedeni

achievable

New member
Larissa Iapichino 16 Eylül Cumartesi ve 17 Eylül Pazar günü Amerika Birleşik Devletleri’nin Eugene kentinde yapılması planlanan Wanda Diamond League finaline katılamayacak. İtalyan atlayıcı bunu öğleden sonra sosyal profillerinde yayınlanan bir gönderiyle duyurdu: “Kas gerginliği nedeniylePazar gününe kadar tamamen iyileşemeyeceğim için, isteksizce Prefontaine Classic’teki Diamond League finaline katılamayacağım. Ne yazık ki bu oyunun bir parçası ve 2023 sezonum burada bitiyor. Memnuniyetlerle ve muhteşem deneyimlerle dolu bu yıl için ancak minnettar olabilirim. Şimdi dinlenmenin ve gelecek yıla mümkün olan en iyi şekilde hazırlanmaya başlamanın zamanı geldi. Hepinize teşekkür ederim. Yakın zamanda görüşeceğiz”.

Fiamme Gialle uzun mesafe koşucusu, bu yıl İstanbul’daki Euroindoor’da gümüş, Dünya Şampiyonası’nda ise beşinci, Floransa’da (6,79) ve Stockholm’de (6,69) elmas pistte alınan 3 galibiyetten 3’ünü alarak finale katılmaya hak kazandı. ve Montecarlo (6.95), yenilgisiz harika bir yolculuktu ve bu onu skor klasmanında zirveye taşıyarak Budapeşte’deki Sırp dünya şampiyonu Ivana Vuleta (24 puan ama beş yarışta) ile eşit bir konuma getirdi. Bu nedenle durak, Pazar akşamı İtalya saatiyle 22.42’de yapılması planlanan ve kendisinin Vuleta’ya, Nijeryalı Ese Brume’ye, Amerikalı Quanesha Burks’a, İngiliz Jazmin’e meydan okumasının beklendiği yarışta nihai başarı arayışına girmesine izin vermeyecek. Sawyers ve Avustralyalı Brooke Buschkuehl.

Uzatma atlama cephesinde, organizatörlerden davet alan dünya üçlü finalisti Dariya Derkach’ın (Hava Kuvvetleri) varlığı doğrulandı ve diğerlerinin yanı sıra dünya rekoru sahibi ve süper şampiyon Yulimar Rojas (Venezuela) ile tanışacak. Ayrıca Andy Diaz (Libertas Unicusano Livorno) için üç kat, dünya gümüş madalyalı Leonardo Fabbri (Havacılık) için ağırlık, Ayomide Folorunso (Fiamme Oro) için 400 saat, Roberta Bruni (Carabinieri) için müzayede.