Meslek Fabrikası’nın protez tırnak ve tırnak sanatı kursu ile meslek sahibi oldular

abbas

Global Mod
Global Mod
İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’nın protez tırnak ve tırnak sanatı kursuna ilgi büyük. Kursiyerler işin püf noktalarını uzman eğitmenler tarafınca öğrenerek mesleğe adım atıyor.

İşgücü potansiyelini attırmak ve yetişmiş eleman yetiştirmek üzere hizmet veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası, yeni açtığı protez tırnak ve tırnak sanatı (nail art) kursuyla ağır ilgi gördü. Son yılların beğenilen iş kolları içindeki bu mesleklerin kurslarından fiyatsız faydalanan kursiyerler haftanın üç günü protez tırnak, iki günü ise tırnak sanatının detaylarını işin ustalarından öğreniyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı kursla yeteneklerini çıkara çevirmek isteyen kursiyerler Meslek Fabrikası Yenişehir Kurs Merkezi’nde eğitimden faydalanabiliyor.

İzmir’de fiyatsız birinci protez ve sanat kursu
İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Eğitmeni Büşra Güngör, “İlk sefer İzmir’de fiyatsız bir biçimde protez tırnak ve nail arka kursunu Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü veriyor. Öğrencilerimiz tüm materyalleri de burada temin ediyor. Son senelerda bu dal Türkiye’de ve İzmir’de epeyce gelişti. Farklı iş kollarıyla orta eleman gereksinimine yanıt vermek istedik. Çok talep alıyoruz. Kursiyerlerimiz mezun olduklarında altın bileziklerini takmış oluyor” dedi.

Bu kurs bizim için büyük bir fırsat
Kursiyer Figen Saher,““Geçtiğimiz yaz protez tırnak kursuna gitmeye karar verdim. fiyatlarını araştırdım. Kıymetli bir kurstu lakin bu kursa gitmeliydim fazlaca büyük bir kesim haline gelmişti. sonrasındasındasında belediyenin web sitesinden kurslara bakarken bu kursun var olduğunu gördüm ve kayıt oldum. Hem fiyatsız birebir vakitte konutuma yakın. Yazları Fethiye’de yaşıyorum ve Fethiye’de yer açmayı düşünüyorum” biçimine konuştu.
Meslek Fabrikası’nın açtığı kursun büyük bir fırsat olduğunu söyleyen İstek Gülümserler, “İzmir’de fiyatsız olarak bu hizmeti veren öteki bir kurum yok. Uzun yıllar muhasebeyle uğraştım ancak tırnak işi beni epey cezbediyor. Kurs bittikten daha sonra bu işle uğraşacağım” diye konuştu.

Şükran Erdinç ise “Hayallerime ve amaçlarıma giden birinci yol Meslek Fabrikası’nın protez tırnak ve nail arka kursu oldu. 14 aylık bebeğim var. Nasıl yaparım onu bırakabilir miyim, diye epey düşündüm fakat buradaki herkes epey yardımcı oldu. Hatta öğrendiklerimi konutta de denemeye başladım. Bu yolda daha da ilerlemeyi düşünüyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı